Už vám nebudú zdobiť nohy takéto žily, 10 účinných prostriedkov ich dokáže zmierniť

Kŕčové žily sú nie je len vážnou poruchou v tele, ale aj kozmetickým problémom – každý chce, aby nohy vyzerali zdravo a vypuklé žily nebudú nikoho zdobiť. Krv nemôže voľne cirkulovať, stagnuje, a preto sa na žilách objavujú uzly, žily sa zväčšujú … Je dobré, že sa môžete vyrovnať s týmito strašnými problémami jednoduchými domácimi prostriedkami.

Zistite, čo vám pomôže zbaviť sa kŕčových žíl a znížiť viditeľné a skryté prejavy ochorenia.

1. Chilli paprička

Aj keď sa vám nepáči pikantná, používajte chilli aspoň raz občas. Veľmi dobre zriedi krv, zlepšuje metabolizmus v tele. To je užitočné pre kŕčové žily – krvné zrazeniny v opuchnutých žilách sa postupne rozpúšťajú, všetko vďaka chilli paprike.

2. Cesnak

Cesnak je užitočný nielen pre kŕčové žily. Uistite sa, že ste pripravili cesnakovú tinktúru. Tým, že triete túto tinktúru žily, znižujete zápal, prinesiete krvné cievy do tonusu. To spôsobí, že vyčnievajúce žily budú oveľa menšie.

3. Jablčný ocot

Použite jablkový ocot na prípravu vody. Aplikujte dostatočné množstvo octu na textílie a vytvorte kompresiu. Konvexné a unavené žily sa okamžite cítia lepšie!

4. Aloe vera

Aloe má chladiaci účinok. Aloe šťava veľmi dobre zužuje krvné cievy. Po náročnom dni na nohách vyčistite problémové oblasti šťavou z aloe – budete okamžite cítiť úľavu.

5. Tinktúra z mäty

Ak chcete vyskúšať práve tento liek, musíte namazať choré žily, budete potrebovať 2 litre vody, listy mäty, harmančekové listy a vavrínové listy. Varte vodu s bylinkami a nechajte ju variť. Čistite žily pomocou tejto tinktúry, ite ju alebo si spravte kúpeľ s pridaním tohto lieku, je tiež veľmi účinný.

6. Mrkvový krém

Spravte šťavu z aloe v mixéri, 1 mrkvu a trochu jablčného octu. Keď dostanete krémovú hmotu, naneste ju na nohy, ktoré vás obťažujú.

 

7. Relaxačný kúpeľ

Rozmaznávajte sa a nohy – pripravte si kúpeľ s prídavkom morskej soli a jablkového octu. Je tiež veľmi užitočné urobiť masáž nôh, čo zvýši terapeutický účinok kúpeľa.

8. Olivový olej a éterické oleje

V problémových oblastiach rozotrite trochu olivového oleja, môžete pridať niekoľko kvapiek rôznych éterických olejov. Je veľmi užitočná pre pokožku, stimuluje metabolické procesy.

9. Silný čierny čaj

Pite veľa teplého čierneho čaju, aby krv nebola silná. Kompresie vyrobené z tkaniva impregnovaného čajom tiež dobre fungujú na žilách, čím sa odstraňuje opuch.

10. Diéta

Ak máte taký závažný problém, ako sú kŕčové žily, nezabudnite dodržiavať správnu diétu. Jesť dosť čerstvého ovocia, zeleniny, určite jesť orechy.

Pravidelne kontrolujte so svojím lekárom stav nôh, pretože varix zvyšuje riziko krvných zrazenín v žilách a to je veľmi nebezpečné! Pozor na seba, dávajte pozor na svoje telo. Ak vezmete dobrú starostlivosť o seba, mnohé zdravotné problémy môžu byť zmiernené a niektoré choroby môžu byť vyliečené. Tieto prírodné lieky sú k dispozícii, ale fungujú rovnako ako drahé lieky.

Uistite sa svojimi vlastnými skúsenosťami, ako tieto látky pomáhajú poraziť nepríjemné prejavy kŕčových žíl.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>