Už nikdy nebudete trpieť popraskanými a suchými pätami. Po týchto domácich prostriedkoch, ich budete mať jemné ak bábätko

Toto všetko sú bežné príznaky suchej nohy. Trpíte suchými, popraskanými nohami, koža na nohách je červená, šupinatá alebo drsná a vidíte trhliny na pätách? Bohužiaľ, mnoho ľudí trpí rôznymi stupňami tohto stavu.

Na rozdiel od iných častí tela, koža na nohách nemá mazové žľazy. Namiesto toho, potné žľazy sú jediným zdrojom vlhkosti na nohách.

Často sa stáva, potné žľazy samy o sebe nestačia na udržanie nohy zvlhčenej. Bežné príčiny suchých nôh sú non-hydratačné mydlá, chladné počasie, nízka vlhkosť, horúce kúpele, pobyt na slnku a starnutie. Suché nohy môže byť veľmi nepríjemné a začne svrbenie a pálenie. Takže, nenechávajte tento problém neliečený, a snažte sa, čo najskôr použiť niektoré z týchto domácich prostriedkov.

1. Citrónová šťava. Kyselina prítomná v citróne rozpúšťa odumreté kože a to je dôvod, prečo je vhodné namočiť nohy do citrónovej šťavy po dobu desiatich minút. Potom použite špongiu alebo jemnú kefu a drhnúť nohu a odstrániť suchú pokožku.

2. Olivový olej. Hydratačné vlastnosti olivového oleja môže byť veľkým prínosom pre suchú a popraskanú kožu. Pridajte pár kvapiek levandule alebo citrónovej silice na zlepšenie jeho účinkou. Kombinovať vybrané prísady v pohári a trepe sa, kým sa neuskutoční krémových roztok. Potom naneste domácu pastu na suché päty.

3. Vazelína. To je veľmi bežné použitie alebo iných odvodených produktov ako hydratačný krém. Odporúča sa použiť vazelínu po celých chodidiel nôh, vrátane medzi prstami. Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky, aplikovať ju v noci a počas  spánku mať na sebe bavlnené ponožky – to umožní vazelíne preniknúť do nohy. Nezabudnite ich opláchnuť v dopoludňajších hodinách.

4. Cukor. Odporúča sa trieť domáci exfoliačnú pastu rovnakých dielov olivového oleja a hnedého cukru. Masírujte pokožku s týmto riešením, najmä suchšie časti nôh. Po 10-15 minútach opláchnite nohy studenou vodou.

5. Med. Prirodzený med enzým môže liečiť nohu a pomôcť vlhkosť. Je preto vhodné, máčať si nohy v teplej vode s medom. Po 10-15 minútach sa budete cítiť ako vaša noha bude mäkšie.

6. Milk. Mlieko je bohaté na vitamín A a ďalších živín, ktoré prispievajú k zdravej koži. To tiež obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá môže pomáhať pri odstraňovaní mŕtvej kože a podporovať zdravý rast nových buniek. Urobiť kúpeľ na báze mlieka tým, že kombinuje 5 až 7 šálok teplej vody pre každú 1 šálku mlieka.

7. Sezamový olejTento olej obsahuje vitamín E a tri rôzne typy kyseliny. To má tiež antibakteriálne vlastnosti. Odporúča sa namočiť nohy do teplej vode po dobu 10 minút, a potom trieť sezamový olej na nohy. To je najlepšie použiť tento olej večer pred spaním.

8. Kurkuma. Tento domáci liek môže nechať nohu žltú, ale jej zázračné výsledky stoja za to! Toto riešenie je obzvlášť silné pre ľudí, ktorí majú suché nohy v dôsledku infekcie, ako je mykózy nôh. Zmiešajte tri polievkové lyžice kurkumy prášok s niekoľkými kvapkami kokosového oleja a potom aplikovať na nohy. Nechajte ho odpočívať po dobu 20 až 30 minút a potom umyte si nohy teplou mydlovou vodou.

Skúste niektoré z týchto domácich opravných prostriedkov a vaše nohy zostanú mäkké a zdravé .

ZDROJ:VIRALZONEX.COM

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>