Už niekoľko rokov nechávam lyžicu cukru v záhrade. Pozrite sa, prečo a možno to začnete robiť aj vy

Myšlienka nechať lyžicu cukru v záhrade nemá zmysel. Je to však úplne opačne. Má zmysel a je veľký. Keď zistíte, prečo to stojí za to, určite využijete tento trik sami, čo nakoniec vyjde dobre pre vašu záhradu 🙂

Lyžica cukru v záhrade

Včely hrajú mimoriadne dôležitú úlohu v ekosystéme. Dlžíme im za čerstvú zeleninu a ovocie, ktoré sú na našom tanieri. Je to ich tvrdá práca pri opelení rôznych druhov zeleniny, ktoré neskôr môžu rásť a byť zbierané nami. Nemenej dôležité sú v našej záhrade, takže by sme sa mali uistiť, že sme k nim priateľský. Opeľujú okrasné kvety a musíte si uvedomiť, že až 80% rastlín, ktoré nájdeme v našich záhradách, je opelené hmyzom. Iba zvyšných 20% opeľuje vietor.

Tu, bohužiaľ, máme zlé správy pre každého. Populácia včiel zomiera. Z nich je čoraz menej, čo je pre vedcov záhadou. Nevedia, prečo sa to deje a ako s tím bojovať. Stojí však za to urobiť všetko pre vytvorenie záhrady, ktorá bude pre nich dobrým miestom. To znamená, že by sme sa mali vzdať chemických prípravkov na ochranu rastlín alebo umelých hnojív.

Môžeme tiež pomôcť včelám v ich práci a pozvať ich do našej záhrady, aby boli pohodlné a vyzeralo všetko krásne z kvetov, stromov a kríkov kvitnúcich v okolí.

Ako to urobiť?

Ponechanie čajovej lyžičky cukru v záhrade.

Cukor je určený pre potraviny s včelami. Umožňuje im získať energiu pre prácu a zvyšuje ich šance na prežitie. Vezmite dve lyžičky cukru a pridajte lyžičku vody. Zmiešajte a nechajte zmes v miske vo vašej záhrade.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>