Uvarte si čaj z rastliny „večnej mladosti“: znižuje hladinu cukru, čistí obličky, eliminuje vypadávanie vlasov, omladzuje pokožku a nielen to

V ľudovej medicíne je táto rastlina známa svojou schopnosťou liečiť respiračné problémy, ako napríklad:

  • zápal pľúc
  • bolesť hrdla
  • astmu
  • alergie

Ona tiež bojuje s prostatickou hyperpláziou. Žihľava je vhodná pre zdravie štítnej žľazy, a to vďaka vysokému obsahu jódu. Môže pomôcť zvrátiť nedostatok jódu. Stačí piť čaj zo žihľavy. Žihľava je rastlina s veľkým liečivým bohatstvom. Muži by mali vedieť, že žihľava čistí prostatu a zabraňuje rakovine tohto orgánu.

Prečo je vhodné ju začať používať

Pre pokožku

To je spôsobené tým, že má antibakteriálne, výživné, adstringentné, čistiace a stimulujúce vlastnosti.  Žihľava tiež pomáha pri výrobe kolagénu, ktorý je potrebný pre zdravie pokožky. Žihľavový čaj môže byť použitý zvonka (na umývanie, na masky a ľad) a len piť čaj s medom 1 krát za deň.

Pre obličky

Keďže žihľavka je vynikajúca diuretika, pomáha detoxifikovať obličky. Mnoho ľudí pije čaj z čaju, aby sa vyhli obličkovým kameňom.

Na vlasy

Pomáha bojovať proti vypadávaniu vlasov, odstraňuje lupiny a robí vlasy jasnejšími a silnejšími.

Rieši problémy s krvným obehom

Žihľava pomáha kontrolovať zlý cholesterol, pretože je bohatý na chlorofyl, čo je veľmi dobré pre obehový systém.

S cukrovkou

Žihľava tiež znižuje hladinu cukru v krvi. A nielen to! Napríklad eliminuje vírusy a bakteriálne infekcie. Pomáha posilňovať imunitný systém a bojovať proti anémii, únave, nespavosti a iným dôsledkom stresu. Existuje niekoľko druhov žihľavy a všetky sú liečivé.

Ako si vyrobiť čaj, zloženie:

  • 1 lyžica sušených listov
  • 1 liter čistenej vody

Príprava:

Priveďte vodu do varu, pridajte jednu lyžicu listov žihľavy, odstráňte z tepla a zakryte. Čaj musí stáť najmenej desať minút. Potom precediť. Odporúča sa používať maximálne tri šálky denne. Odporúča sa sladiť s medom, aby sa uľahčilo prehltnutie. Ak máte cukrovku alebo alergiu na včelie produkty, odporúča sa používať stevia. Môžete tiež pridať niekoľko listov mäty a kúsok citrónového plátku.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>