Ukončite nekonečný boj s hemoroidmi, žiadne lieky vám nepomôžu tak, ako táto rastlina

Aloe vera– silný biogénny stimulátor: zmierňuje zápal v prípade akútneho priebehu ochorenia, pôsobí preventívne pri chronickej forme, tiež pomáha pri príprave na operáciu a rehabilitačné obdobie po operácii.

Hemoroidy – je vyčerpávajúce ochorenie. Hľadanie účinných prostriedkov proti bolesti, zápalu a nepohodlie môže trvať roky.

Avšak hemoroidy môžu byť úspešne liečené pomocou liečivých rastlín.

Použitie aloe rastlín vďaka schopnosti urýchľuje metabolické procesy v tele, stimuluje regeneráciu tkanív, bráni tvorbe nádorov. Tu je niekoľkých možných spôsobov, ako používať aloe vera na liečbu hemoroidov.

Hemoroidy domáca liečba

V prípade požitia aloe vera dáva mierny laxatívny účinok: stolica zmäkne, a to priaznivo vplýva na steny ciev. Počas 20 minút pred jedlom vypiť lyžičku čerstvej šťavy z aloe.

Odvar z Aloe

Môže tiež pomôcť v období exacerbácie ochorenia, hlbokých trhlín. Tento efekt je dosiahnutý nielen vlastnosťami aloe, ale aj z dôvodu terapeutického účinku tepla. Odrežte 2-3 veľké listy, budeme rezať každý na niekoľko kusov, vložíme do smaltovanej nádoby do teplej prevarenej vody. To znamená, na miernom ohni po dobu 15 minút, aby voda nevrela. Vzhľadom k tomu, živiny zostávajú v živnej pôde v plnej výške.

Ako vývar a použiť:

Kúsok obväzu, zložený 6-8 krát, namočte do teplého vývaru a pripojí sa k zadku na 40-45 minút (počas tejto doby lepšie si ľahnúť).

Pleťová voda s čerstvej aloe šťavy

Čerstvý džús môže byť použitý, ak nie je akútny zápal, sprevádzaný krvácaním. Po starostlivej hygiene análu priložiť na dobu 2-3 minút vatovým tampónom namočeným v šťave z aloe.

Sviečky z dužiny aloe

Z listov aloe odrezať veľký kus o dĺžke 5-6 cm. Výsledná želatínová drť sa používa ako normálny rektálny čapík. Liečba trvá 20 minút.

Rastlina je hypoalergénna, takže liečba by nemala spôsobovať vedľajšie účinky, ale najmä citliví ľudia by si mali spraviť test, aby sa predišlo prípadným komplikáciám – svrbenie, opuch, začervenanie.

Aloe nemožno aplikovať tehotným ženám (môže spôsobiť potrat), ženy počas menštruácie (môžu mať zvýšené krvácanie) a s predispozíciou k hnačke.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>