Týmto dáte zbohom každej chuti na sladké, keď chcete „maškrtiť“. Recept odporúčame každej žene nad 30 rokov

Mnohí ľudia sa snažia limitovať počet dezertov, len aby si udržali svoju postavu. Bohužiaľ, niekedy to nie je vôbec ľahké …

Prečítajte si nasledujúci článok ako odolať sladkostiam bez väčšej námahy. Samozrejme, môžete skúšať aj iné drastickejšie odopieranie, ale existujú aj jednoduchšie spôsoby.

Sezamové mlieko

Častá chuť na sladké nie je len tak bezdôvodná. Okrem vašich stravovacích návykov, za túžbou niečo zjesť s vysokým obsahom glukózy môže byť nedostatok vápnika a horčíka. Zjesť dezerty a torty chcú najmä tí, ktorí dodržujú diétu.

Chudnúce organizmus je oveľa viac náchylnejší na pokušenie. Nedostatok energie vyžaduje glukózu, ktorá sa rýchlo absorbuje a bude pôsobiť ako energetická bomba. S pomocou sladkostí sa vám síce podarí zabojovať s nedostatkom energie, ale len na krátku dobu.

Ako si pomôcť? Konzumujte sezamové mlieko! Sezam má vysoký obsah vápnika, horčíka, vitamínu A, E, C, a skupiny B. Je vysokokalorické, preto vaše telo získa dostatok potrebnej energie, ale nebude mať žiadny vplyv na hmotnosť.

Pripravte si sezamové mlieko!

Ingrediencie:
  • 100 g nepraženého sezamu
  • 2 lyžičky medu
  • 1 liter vody

Postup:

1) Sezamové semienka namočte cez noc do vody. Ráno je premyte, vysypte do mixéra, prilejte 250 ml vody, med a rozmixujte. Následne pridajte zvyšok vody a opäť premixujte. Ak mixér nemáte sezamové semienka pretlačte, ale bude vám to trvať dlhšie. Med sa používa ako sladidlo, takže nie je úplne nutný, ale na druhej strane nič nepokazí.

2) Týmto spôsobom získate vynikajúce liter mlieka! Každé ráno si pred raňajkami doprajte 1 pohár tohto nápoja (200ml). Chuť na sladké zmizne po niekoľkých dňoch a spolu s ňou aj slabosť.

3) Okrem posilnenie kostí dostanete do svojho organizmu vitamíny, budete mať zdravé nechty aj vlasy. Ďalším pozitívom sú antioxidanty, ktoré vás ochráni proti starnutiu a znižujú riziko vzniku rakoviny.

Pamätajte, že pražené sezamové semienka úplne strácajú svoje užitočné vlastnosti. Navyše živiny sa vylučujú ľahšie a lepšie, ak sú semienka namočené.

Sezamové mlieko môžete použiť pri pečení, ale aj ako základ pre ovocné kokteily.

ZDROJ:pexels.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>