Týchto 5 častí tela, by ste mali umývať častejšie, môžete zabrániť veľkým problémom

Osobná hygiena je skutočne dôležitá, ale jednoduchá sprcha nie vždy pomôže. Inými slovami, vaše pravidelné umývanie nemôže udržať nebezpečné baktérie od vás.

Vaša ranná sprcha je len spôsob, ako očistiť telo a ľahko sa prebudiť. Ale koľko pozornosti venujete konkrétnym častiam tela?

V tomto článku vám ukážeme päť častí tela, ktoré musíte častejšie umyť, aby ste odstránili škodlivé baktérie

1. Vlasy

Môžete si pravidelne umývať vlasy, ale rozhodne neviete, že používanie menšieho množstva šampónu je oveľa lepšie pre vaše zdravie. Každodenné používanie šampónu odstraňuje prírodné oleje z pokožky hlavy.

Väčšina ľudí používa šampón na čistenie vlasov a mnohí z nich zabúdajú na čistenie vlasovej pokožky hlavy. Ak nie je správne umytá, potné žľazy na pokožke hlavy spôsobia lupiny a svrbenie.

2. Pupok

Všetci naň zabúdame na to, keď sa sprchujeme. Baktérie milujú túto časť vášho tela. Všimli ste si niekedy, že váš pupok páchne? Je to kvôli potu a nečistotám, ktoré sa hromadia. Zápach môže byť tiež spôsobený bakteriálnymi alebo plesňovými infekciami.

3. Za ušami

V záhyboch kože za ušami veľa mazových žliaz. Zhromažďujú pot a kožu, takže musíte túto oblasť dôkladne umývať. Táto časť je háklivá na baktérieTo znamená dôkladne očistiť, väčšinou zostanú zbytky po voňavke. Vaša pokožka sa jednoducho osvieži, ale zápach je strašný a ostatní to tiež cítia.

4. Jazyk

Váš jazyk zhromažďuje všetko od baktérií po jedle. Ľahko absorbuje baktérie z potravy, ktorú jete, a spôsobuje zlý dych. Podľa nedávnej štúdie je asi 50% všetkých prípadov halitózy spôsobených odpadmi a baktériami.

Čo môžete urobiť? Len čistite jazyk pomocou zubnej kefky.

Môžete tiež použiť svoju obľúbenú ústnu vodu.

5. Nohy

Umytie nôh je nevyhnutné. Vaše nohy by sa mali čistiť a umyývať tak často ako tvár a zuby. Môžu byť ľahko zamerané na baktérie a huby, a môžete tiež skončiť s podráždením kože.

Pravidelne čistite a vlhčite nohy. Venujte väčšiu pozornosť pokožke medzi prstami, pätami a nohami. Znečistené a suché veľmi rýchlo a môžete vyvolať infekciu.

Odstráňte nechty každé dva týždne. Z času na čas používajte rôzne topánky, aby ste ich mohli vysypať. Vaše topánky zbierajú príliš veľa potu a nečistoty.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>