TV obrazovka – ako ju ľahko vyčistiť, aby nedošlo k poškodeniu

Pri čistení televízora je veľmi dôležité zohľadniť materiál, z ktorého je vyrobený, aby nedošlo k poškodeniu obrazovky nesprávnymi výrobkami.

 

Ak si počas sledovania dobrého filmu uvedomíme, že náš televízor je špinavý, je potešenie už prerušené. Od chvíle, keď si všimneme, že na televíznej obrazovke sú škvrny alebo prachové častice, bude nás to obťažovať, kým ju neodstránime.

Keď chceme vyčistiť televíznu obrazovku , ako aj obrazovky počítača, zvyčajne vyvolávame určité obavy. Veľmi často nevieme, ako to urobiť jednoduchým, efektívnym a predovšetkým bezpečným spôsobom, aby nedošlo k poškodeniu zariadenia.

Je úplne bežné, že keď umývame obrazovky, nevieme o mikroskopických nečistotách a je to ešte horšie, ak ich vyčistíme, keď sú zapnuté. Aby sa predišlo hromadeniu nečistôt, odporúča sa TV obrazovku čistiť raz týždenne.

Týmto spôsobom nedovolíme vytváranie väčších škvŕn a nebudeme sa musieť uchýliť k agresívnym výrobkom.

Tipy na čistenie televíznej obrazovky

Nižšie uvádzame niekoľko techník, ktoré môžete použiť na dokonalé vyčistenie televíznej obrazovky, ako aj jednotlivé kroky, ktoré musíte vykonať:

 • Pred čistením zariadenie najskôr odpojte. Vaša bezpečnosť je najdôležitejšia vec.
 • Ak ho máte po ruke, vyhľadajte televíznu príručku, aby ste sa uistili, z ktorých materiálov je vyrobený a aké čistiace prostriedky môžete použiť.
 • Používajte čisté utierky z mikrovlákna : veľmi dobre zhromažďujú prach a sú tiež skvelé na čistenie šošoviek okuliarov. Tento materiál dokonale čistí sklenené povrchy bez zanechania stopy. Pri predaji mnohých televíznych modelov sa tiež ponúka kúpiť tento druh handričky na čistenie obrazovky.
 • Nepoužívajte tradičný papier ani bežné utierky. Tieto materiály sú príliš tvrdé a môžu poškriabať plazmu, LED alebo LCD TV obrazovku.
 • Ak máte stále starý televízor so sklenenou obrazovkou, môžete ho ľahko vyčistiť handričkou z mikrovlákna navlhčenou malým množstvom čističa na sklo.
 • Nestriekajte obrazovku priamo mokrými výrobkami. Čistiaci prostriedok nanášajte vždy najskôr na handričku. Ideálne je však čistenie týchto obrazoviek suché. Pokúste sa vyhnúť použitiu niečoho mokrého, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné.
 • Pre moderné televízory sa obyčajne odporúča používať na čistenie obrazoviek destilovanú vodu. Nepoužívajte výárobky z alkoholom alebo abrazívami, pretože by ste mohli poškodiť televíznu obrazovku bez toho, aby ste si to uvedomili.

Osobitná pozornosť si vyžaduje TV v kuchyni

Ak je váš televízor v kuchyni, pravdepodobne sa zašpiní dymmi, dymom a vzduchom prenášanými tukmi . Ak chcete odstrániť odolné škvrny, pomôžte si s trochou octu a použite handričku z mikrovlákna.

 • Aby sa zabezpečilo, že televízna obrazovka zostane čistá dlhšie, bude vhodnejšie umiestniť televízor do blízkosti chodníkov alebo do prievanu. Na týchto miestach prúdenie vzduchu a prachu spôsobí rýchlejšie znečistenie.
 • Pri čistení nepoužívajte silu. Opatrne vyčistite povrch obrazovky. Pamätajte, že v súčasnosti sa na výrobu takýchto zariadení používa viac jemných materiálov ako sklo používané v predchádzajúcich rokoch.
 • Vykonajte vodorovné a mäkké pohyby a TV obrazovku nechajte vždy úplne suchú.
 • Nakoniec utrite základňu televízora, aby bolo zariadenie v perfektnom stave. Stačí pár pohybov látky. TV handričky vždy majte oddelené a nájdite si miesto, kde ich budete nabudúce rýchlo a bezpečne používať.

Pri čistení obrazovky buďte opatrní, aby nedošlo k jej poškodeniu

Televízory sa v posledných rokoch veľa zmenili a technologický vývoj vyústil do veľmi kvalitných obrazoviek. Umožňujú vám vidieť všetky detaily vo filmoch alebo seriáloch, ktoré sa nám najviac páčia.

Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, medzi ktorými vynikajú LED, LCD alebo plazmové LED. Trubkové televízory už zmizli a hlavným prvkom dnešných obrazoviek už nie je obyčajné sklo.

Dnešné obrazovky sú krehké a vyžadujú si inú starostlivosť. Niektoré z nich sú hmatateľné, takže ich budete musieť čistiť častejšie. Preto je vhodné implementovať tieto tipy na zlepšenie vízie na našich televízoroch.

Žena s diaľkovým ovládaním

Preskúmali sme niektoré techniky, ktoré sa používajú na lepšie čistenie obrazovky moderného televízora. Je to nepochybne jednoduchý, prirodzený a efektívny spôsob, ako získať dokonalý obraz.

Neváhajte použiť tieto tipy aj na iných obrazovkách v domácnosti.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>