Túto zimu sa nemusíte stretnúť s kašľom, stačí roztlačiť banán a pridať ďalšie 2 prísady

Každý vie o liečivých vlastnostiach medu. Naše babičky boli ošetrované týmto sladkým produktom, naše matky nás zachraňovali hrnčekom horúceho mlieka s medom počas zimy, a tak sme zaobchádzali aj so svojimi vlastnými deťmi. Čo sa však stane, ak zmiešate med s exotickým banánom? Banán s medom – je takmer najlepším liekom proti kašľu !

Namiesto toho, aby ste strávili čas ďalšími úžasne drahými liekmi, odporúčame, aby ste vyskúšali tento efektívny a čo je najdôležitejšie – domáci liek na kašeľ. A to bez chémie.

Banán na kašeľ

Prekvapivo, ako toto ovocie, je známe schopné vyliečiť suchý kašeľ, stimuluje vykašliavanie hlienu , ale stále nabíja energiou. V banáne vláknina je bohatá na vitamín B, PP, A a C. Banán obsahuje veľké množstvo, ako je celulóza, sacharóza, karotén, enzýmy, draslík, horčík, železo a iné minerálne a stopové prvky.

Toto zloženie ovocia pomáha zvyšovať imunitu, banán je preto mimoriadne užitočným produktom pri liečbe ARVI a iných infekčných ochorení. A môžete hovoriť o prospešných vlastnostiach medu celé hodiny …

Liek proti kašľu banán s medom spôsobí dvojité infekcie poškodenie, stimuluje obnovu životne dôležitej sily v tele a urýchľuje proces hojenia. Pripravte sa, tento liek je veľmi jednoduchý. Budete potrebovať všetky 3 zložky.

ZLOŽKY

  • 2 zrelý banán
  • 2 polievkové lyžice medu
  • 400 ml vody

PRÍPRAVA

  1. Nalejte vodu do hrnca a dajte na malý oheň. Priveďte k varu a vypnite oheň.
  2. Zrelé banány sa umyjú a olúpeme. Dužinu ovocia v mixéri pomelieme alebo rozdrviíme vidličkou.
  3. Pridajte banán do vriacej vody, pomaly miešajte do hladka.
  4. Po ochladení do zmesi pridajte 2 polievkové lyžice medu a dôkladne premiešajte. Liek je pripravený!

Liek z medu a banánov sa má užívať 3-4 krát denne pol hodiny pred jedlom alebo po jedle. U detí do jedného roka sa používanie medu neodporúča.

Avšak dospelí by mali používať 1-2 lyžice. Už po prvom dni liečby v prieduškách sa začne regeneračný proces, aj keď odporúčame, aby sa zmes z banánov a medu trvala aspoň týždeň.

Dôležité! Ak ste alergický na med, nepoužívajte túto zmes na kašeľ. Alergici by si mali pripraviť nápoj s mliekom a banán a jesť to horúce pre liečbu a prevenciu prechladnutia.

Takýto jednoduchý recept na kašeľ sa stal pre našich redaktorov skutočným nálezom. Rozmaznávajte seba a vašu rodinu s chutnými receptami a nikdy nemusíte byť chorí!

Sezónne infekcie sú za rohom, takže určite povedzte tento recept svojim priateľom na sociálnych sieťach.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>