Tuk v brušnej dutine je problémom číslo 1. Našťastie existuje skvelý spôsob, ako tento problém vyriešiť, ktorý vám zaberie len 25 minút denne

Tuk v brušnej dutine je problémom číslo jedna pre mnohé ženy. Našťastie pre jeho riešenie nie je vôbec potrebné stráviť dlhé vyčerpávajúce hodiny na bežiacom páse. Existuje skvelý spôsob, ako tento problém vyriešiť, čo trvá len 25 minút denne a váš pas vám určite poďakuje za to.

Silové cvičenia

Ak nenávidíte bežiaci pás, potom máte veľkú novinku: silové cvičenia bojujú s brušným tukom oveľa účinnejšie ako kardio. Vedci z Harvarda od roku 1996 do roku 2008 študovali fyzickú aktivitu, telesnú hmotnosť a obvod pása 10 500 zdravých mužov. Za posledných 12 rokov robia chlapci každý deň 20 minút tieto cvičenia, ako napríklad zdvíhanie voľných závaží a práca na rôznych silových simulátoroch. Percento tuku na bruchu týchto mužov bolo oveľa nižšie v porovnaní s tými mužmi, ktorí pravidelne vykonávali kardiovaskulárnu prácu napriek skutočnosti, že tá skutočne stratila oveľa väčšiu váhu.

V čom je to tajomstvo?

Aby sa brucho stalo rovnomernejšie, mali by sa uprednostňovať práve silové záťaže. Na rozdiel od aeróbneho cvičenia, ktoré spaľuje tuky aj svaly, výkony zaťaženia eliminujú tuk v čase, keď sa svaly skutočne budujú. To je kľúčový bod, pokiaľ ide o zbavenie sa tuku v oblasti pása. Podobné cvičenia skutočne odolávajú tomu, čo všetci ľudia trpia vekom: strata svalovej hmoty a nárast objemu tukového tkaniva. Táto aktivita navyše urýchľuje metabolizmus po 48 hodinách po vykonaní silových cvičení, čo spôsobuje dvojitú ranu na tukové usadeniny v oblasti pása.

Vzhľadom na to, že ženy majú v skutočnosti viac tuku a menej svalov, takéto cvičenia budú účinnejšie pre slabšie pohlavie.

Dokonalá kombinácia

Napriek všetkému vyššie, nevzdávaj sa a kardiocvičeniu. Početné štúdie ukazujú, že optimálny výsledok možno dosiahnuť kombináciou výkonu a aeróbneho zaťaženia.

Čo robiť v tomto prípade?

To je najlepšie sa držať nasledujúcich režimoch cvičenia: (. Beh, plávanie, jazda na bicykli, atď) aeróbne 1-2 a minimálne 3  krát týždenne (25 minút je dosť). Bez ohľadu na ciele, ktoré sledujete, môžete jednoducho pripojiť silové cvičenia k rôznym skupinám svalov v jednej relácii alebo to urobiť samostatne.

Napríklad jeden deň môže byť pridelený pre nohy, druhý pre ruky a tretí pre telo.

Voľba je na vás.

ZDROJ:/post/weight-loss/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>