Tu sa dozviete, čo sa stane vášmu telu, keď budete jesť ružovú himalájskú soľ

Naše telá potrebujú soľ pre množstvo dôležitých procesov, ako je transport živín do a z buniek, výmena iónov, kontrola krvného tlaku atď.

Avšak stolová soľ neponúka tieto výhody, pretože bola zbavená všetkých svojich minerálov okrem sodíka a chloridu. Na druhej strane, himalájska soľ je jednou z najprospešnejších a „úplných“ solí, ktoré sa formovali počas miliónov rokov v Himalájach.

Je to bohatý zdroj viacerých makrominerálov a stopových minerálov, ktoré zlepšujú zdravie rôznymi spôsobmi. Je to vlastne druh slaného kameňa, ktorý sa ťaží z Pandžábskej oblasti v Pakistane, najmä v soľnej bani Khewra.

Himalajská soľ obsahuje 84 minerálov, prvkov a elektrolytov, takže jeho použitie vám môže pomôcť napraviť akýkoľvek nedostatok minerálov vrátane zinku, železa, vápnika, horčíka a jódu, čo sú päť najbežnejších nedostatkov v Spojených štátoch.

Okrem toho je táto soľ nabitá sodíkom, ktorá reguluje objem krvi a krvný tlak, zlepšuje funkciu srdca, kontroluje svalové kontrakcie a nervové prenosy.

Čajová lyžička tejto soli obsahuje 400 miligramov sodíka a odporúčaný denný príjem (RDI) je medzi 1 500 až 2 300 miligramami pre mužov a ženy vo veku od 9 do 50 rokov.

Vďaka pôsobivému minerálnemu profilu tejto soli je ideálny pre detoxikáciu tela. Môžete ho pridať do kúpeľa pre minerály a negatívne ióny, aby vstúpili do kože a vyčistili telo a ponechali pokožku mäkkú a omladenú.

Populárne himalájske soľné lampy slúžia na neutralizáciu pozitívnych iónov vo vzduchu, a tak ich očisťujú od znečisťujúcich látok.

Tu je niekoľko ďalších použití tejto pozoruhodnej soli:

 • Urýchľuje hojenie poškodených svalov a iných mäkkých tkanív
 • Upokojuje svalové kŕče
 • Podporuje zdravie srdca
 • Reguluje hladinu cukru v krvi
 • Reguluje pH rovnováhu v bunkách, najmä mozgových bunkách
 • Pomáha pri vývoji hydroelektrických článkov v tele
 • Podporuje libido
 • Reguluje spánok
 • Podporuje zdravú funkciu dýchacieho systému
 • Zlepšuje trávenie a zvyšuje sýtosť
 • Zlepšuje pevnosť kostí
 • Zlepšuje zdravie sínusov

Pri kúpe himalájskej soli sa ubezpečte, že vždy vyberiete ružovú soľ, čo naznačuje, že je hustá v mineráloch. Nájdete ju online a v zdravotných predajniach. Pre najlepšie efekty zakúpte jemne zrnitý, pretože jeho malé kryštály sú ľahko začlenené do jedál.

Používa sa hlavne na varenie alebo konzervovanie jedla. Napriek tomu môžete tiež kúpiť himalájske soľné bloky a použiť ich ako varné plochy, rezacie dosky alebo servírovacie platne.

Iba štipka tejto úžasnej soli a budete robiť chutné jedlá, ktoré milujú tvoji milovaní, a zároveň prinesiete zdravie a pohodu doma!

Nezabudnite to pridať do kúpeľa, aby ste relaxovali a uzdravili svoje telo a umiestnili himalájske soľné lampy alebo svietniky okolo domu, aby vyčistili vzduch.

ZDROJ:naturalcuresworld.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>