Tu je dôvod, prečo posypať soľou prah domu! Keď ho zistíte, začnete to robiť aj vy

Môže sa vám to zdať divné, ale soľ sa používa ako čistiaci prostriedok už od staroveku. Soľ je vynikajúcou látkou na dezinfekciu a čistenie rôznych predmetov, ktoré nemajú toxický účinok.

Okrem toho je soľ veľmi lacná, takže nie je dôvod ju používať. Mnohé kupované čistiace prostriedky sú nielen drahé, ale aj škodlivé pre zdravie, pretože obsahujú škodlivé chemikálie.

1. Ochrana pred mravcami

Ak sa chcete zbaviť mravcov na oknách, dverách alebo v skrinkách, posypte tieto miesta soľou. To tiež zníži úroveň vlhkosti v dome.

2. Leštená meď, mosadz a striebro

Tieto kovy vyblednú, ak nie sú vyčistené. A na to potrebujete soľ. Zmiešajte soľ s octom jablčným a otrite kovové predmety na lesk. Tento prírodný prostriedok odstráni všetky škvrny a stopy nečistôt.

3. Čistenie odtokov

Rozpustite nejakú soľ v horúcej vode a opláchnite drenáž umývadla v kúpeľni alebo kuchyni touto zmesou. Soľ bude rozpúšťať tukové usadeniny, ktoré upchávajú potrubia a nepríjemný zápach.

4. Umývanie okien v dome a aute

Rozpustite 2 polievkové lyžice soli v 3,5 litre teplej vody. Táto zmes môže umývať okná a odstraňovať pretrvávajúce škvrny. A najlepšie – účinok čistoty bude pokračovať dlhú dobu.

5. Omladenie pokožky

Zmiešajte soľ s levanduľovým éterickým olejom alebo olivovým olejom. Aplikujte túto zmes na telo. Počkajte niekoľko minút, potom opláchnite teplou vodou. Soľ bude poskytovať rýchle a účinné odlupovanie. Okrem toho, pokožka bude mať na mladý a zdravý vzhľad.

6. Liečba bolesti zubov

Ak trpíte bolesťami zubov alebo vredmi v ústach, soľ vám pomôže. Rozpustite nejakú soľ v teplej vode. Uistite sa, že je úplne rozpustený. Vypláchnite ústa touto zmesou. Na výsledok nebudete dlho čakať.

7. Bielenie zubov a starostlivosť o ústnu dutinu

Ak chcete vytvoriť bieliacu zmes, premiešajte sódu a soľ v rovnakom pomere. Túto zmes používajte kedykoľvek. Poskytne vašim zubom prirodzený lesk.

8. Zlepšené výsledky prania

Na ochranu odevu pred zmrštením pridajte do práčky trochu soli. To je obzvlášť užitočné, ak si sušíte oblečenie na slnku.

 

Zdieľajte túto užitočnú poznámku s priateľmi a rodinou!

ZDROJ:interesbook.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>