Tu je 10 prvých výstražných známok toho, že je čas, aby ste svojmu telu doplnili C-vitamín!

Vitamín C alebo kyselina askorbová sú nevyhnutnou živinou pre zdravé fungovanie tela. Na rozdiel od iných vitamínov vitamín C v tele nezostáva dlho, takže by ste sa mali postarať o svoju každodennú zásobu.

Tu je 10 prvých známok toho, že je čas, aby ste doplnili C-vitamín!

1. Opuchy ďasien, krvácanie

Na udržanie optimálneho zdravia ďasien je potrebné dostatočné množstvo vitamínu C. Vitamín C posilňuje tkanivá a zabraňuje vzniku patogénov a baktérií. Ak neustále zápasíte s opuchnutými, červenými a krvácajúcimi ďasnami, určite doplňte svoje telo o vitamín C.

2. Pomalé hojenie rán, pomliaždeniny

Kapiláry sú omnoho slabšie v prípade nedostatku vitamínu C, a preto sa pokožka stáva sčernšou, dokonca aj s malým šokom, a ľahko sa tvoria modriny. Ak sa rany a škrabance ťažko liečia, odporúča sa suplementácia vitamínom C. Telo potrebuje vitamín C na produkciu kolagénu, inak budú tkanivá príliš slabé. Jedzte čo najviac potravín bohatých na vitamín C, ako aj odporúčaný denný vitamín C je 400 mg.

3. Krehké vlasy a nechty

Vypadávanie vlasov, zoslabenie vlasov, zosvetlenie a rozdelenie nechtov môžu znamenať, že naše telo zápasí s nedostatkom vitamínu C. Vitamín C podporuje vstrebávanie železa, takže vlasy budú rásť rýchlejšie.

4. Bolesť kĺbov

Vitamín C je veľmi silný antioxidant a jeho nedostatok môže spôsobiť predčasnú bolesť kĺbov. U ľudí s nedostatkom vitamínu C je trikrát väčšia pravdepodobnosť vzniku artritídy ako u pacientov s adekvátnymi hladinami vitamínu C.

5. Slabý imunitný systém, choroba

Ak je niekto neustále chladný, môže to znamenať, že jeho imunitný systém je oslabený. Aj v tomto prípade je vhodné doplniť vitamín C ako antioxidant, ktorý poskytuje bunkám účinnú ochranu pred infekciami patogénmi.

6. Pretrvávajúca únava, abnormálna ospalosť

Ak v noci spíte dosť dobre, ale stále máte problémy s únavou, vaše telo môže potrebovať viac vitamínu C. Jedným z najbežnejších príznakov nedostatku vitamínu C je chronická únava. V jednej štúdii už účastníci, ktorí užívali 400 mg vitamínu C denne, už neťažili s chronickou únavou alebo ospalosťou.

7. Suchá, lúpajúca sa pokožka

Ľahko schnúca exfoliačná pokožka môže tiež naznačovať, že telo nemá dostatok vitamínu C na tvorbu kolagénu. Nedostatok vitamínu C môže tiež spôsobiť rôzne kožné ochorenia!

8. Rýchly prírastok na váhe

Ak ste v poslednej dobe priberali na váhe bez zjavného dôvodu, môže to byť tiež kvôli nedostatku vitamínu C. Vitamín C reguluje rozklad tukových buniek, stres a zápal.

9. Bežné krvácanie z nosa

Časté krvácanie z nosa môže naznačovať, že vaše telo potrebuje viac vitamínu C. Vitamín C posilňuje kapiláry, čím zabraňuje krvácaniu z nosa. Časté krvácanie z nosa je varovným signálom nedostatku vitamínu C.

10. Slabosť nechtov, riedenie

Nechty potrebujú vitamín C pre správnu absorpciu živín. Ak vo svojom tele nemáte dostatok vitamínu C, môže sa u vás objaviť nedostatok železa a anémia, ktorá sa prejavuje aj na nechtoch. Vertikálne čiary alebo červené škvrny tiež naznačujú nedostatok vitamínu C.

ZDROJ.folantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>