Trápia vás vyrážky na určitej časti tela? Sledujte, aké skryté zdravotné problémy môžete mať a nemali, by ste ich prehliadať

V našom tele je všetko prepojené a keby sme si ho častejšie všímali, mohli by sme predísť aj vážnemu ochoreniu. Človek však nemá na návštevu lekára čas a tak po skrytých vnútorných príznakov sa začína ďalšia etapa – viditeľné príznaky predovšetkým na pokožke. Tie sa pri zanedbaní dostanú do neliečiteľnej formy a vtedy už je neskoro!

Ľudia sa domnievajú, že vyrážka na tvári alebo tele sú problémom dospievania. Nie je to vždy tak a vyrážky sa nevyhýbajú ani dospelým. Dôvodom vyrážok často krát môže byť až zlyhávanie vnútorných orgánov či iné vážne ochorenie.

 Prečo výražky vznikajú?

1) Vyrážky v oblasti čeľuste a krku

Môže ísť o zvýšenú hladinu cukru v krvi, nadmernú aktivitu nadobličiek. Mali by ste podstúpiť test na kontrolu hladiny cukru v krvi a nejedná sa len o cukrovkárov. Tieto príznaky môže vyvolávať aj hormonálna nerovnováha, preto je nutné skontrolovať, či máte normálnu hodnotu mužských a ženských hormónov.

Prečo máte pupienky na brade? U žien tento symptóm naznačuje gynekologický problém, preto sa poraďte s gynekológom. U mužov to môže byť spojené s ochorením pečene.

2) Oblasť krku a časti chrbta

Vyrážky môže vyvolávať porucha nervového systémunadmerné nervové napätie či silný adrenalín. To je dôvod, prečo sa vyrážky na zadnej strane chrbta vyskytujú u športovcov , ktorým pri aktívnom tréningu do tela vstupuje stres. Okrem iného môže ísť o dôsledok strašného nervového šoku či nedostatočná osobná hygiena.

3) Vyrážky na chrbte

K akné na chrbte prispieva syntetické oblečenie a nadmerné potenie. Preto je dôležité, aby ste nosili veci vyrobené z prírodných vláken.

Ak sa jedná o poruchy v žalúdku, mali by ste jesť vyváženejšiu stravu. Konzumujte viac vitamínov, pretože ich nedostatok vie zapríčiniť aj spomenuté vyrážky na chrbte. Iným dôvodom vie byť hormonálna porucha, týkajúca sa narušenia funkcie endokrinného systému.

4) Vyrážky na hrudi

Ak sa objavujú na tomto mieste, zvyčajne ide o alergickú reakciu na potraviny, oblečenie, parfumy, či hygienické výrobky pre starostlivosť o telo.

Vyrážky na hrudi a iných miestach hovoria o tom, že tráviaci systém nepracuje tak, ako by mal. Je preťažený a preto nevykonáva všetky svoje povinné funkcie, čo sa odzrkadľuje na koži. Koniec koncov, práve koža je jedným z vylučovacích orgánov. Jedzte menej sladkostí, mäsa, salámy, mliečnych výrobkov, taktiež chlieb a múčne výrobky, ktoré upchávajú žalúdok.

5) Vyrážky na lakťoch

Pupienky na lakťoch a kolenách – dôsledok nedostatku vitamínov. Každý deň jedzte mrkvu, najlepšie s maslom, aby sa vitamín A dobre absorboval. Okrem vitamínu A sa snažte prijímať vitamín E a piť ich minimálne raz za mesiac.

Taktiež môže ísť o nedostatok zinku v tele. Na druhej strane však dokáže spôsobiť nevoľnosť a iné vedľajšie účinky. Ak je jeho užívanie potrebné, nechajte si ho predpísať od vášho lekára. Ako preventívne opatrenie jedzte na prázdny žalúdok surové tekvicové semienka, v ktorých je prítomný zinok. Úplne vám postačí jedna hrsť denne.

6) Vyrážky na bruchu

Jeden z najnebezpečnejších typov vyrážok, môže byť spôsobený porušením vnútorného orgánu alebo iným závažným ochorením. Je preto nutnosť skontrolovať funkčnosť všetkých systémov v tele a zistiť hladinu cukru v krvi.

7) Pupienky na zadku a v intímnych partiách

Jedným z dôvodov je syntetické tkanivo, ktoré sa trie o pokožku a spôsobuje podráždenie. Spodná bielizeň by mala byť pohodlná, bezpečná a príjemná na dotyk. Ak vás vyrážka svrbí a bolí, hoci len trochu, mali by ste navštíviť dermatológa, pretože sa môže jednať o infekciu.

 

Zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>