Trápia vás opuchnuté nohy a členky? Už vás nebudú, pozrite sa, aké 3 prírodné prostriedky vám pomôžu

Vôbec nie je nič príjemné mať opuchnuté členky a nohy. Opuchy nôh môžeme tiež nazývať edém. Ide o nepríjemnú situáciu, keď sa v tele zadržiavajú tekutiny. Často sa tento stav objavuje u ľudí, u ktorých tekutina zostáva v priestore medzi telesnými bunkami. Krv a tekutiny sa z toho dôvodu pohybujú späť do nôh, čím začnú členky a nohy opúchať. Opuchy sú však jedná vec, bolesť tá druhá. Edém môže byť a často aj je bolestivý. Vo chvíli, keď sa problém dlhodobo nerieši, môže táto „maličkosť“ viesť až k trvalému poškodeniu dolných končatín.

Čo je príčinou opuchov?

Opuchy nôh majú rôzne príčiny. Spravidla ide o vysoký príjem sodíka, zlý krvný obeh, nedostatok vitamínov, problémy s prietokmi krvi z žíl v nohách späť do srdca, nedosatek pohybu, stres, tehotenstvo, horúco, menštruácia, chronické pľúcne ochorenia, vysoký krvný tlak, problémy so srdcom, rôzne alergie, choroby pečene, problémy s obličkami, poruchu funkcie štítnej žľazy, antikoncepciu a niektorých ďalších liekov.

Zadržiavanie tekutín v tele môže mať tiež vplyv na ďalšie telesné prejavy. Napr. na stuhnutosť kĺbov, tepovú frekvenciu, zmenu hmotnosti, nadúvanie či zvýšenie krvného tlaku.

Ani v jednom prípade nejde o príjemné dôsledky zadržiavanie tekutín v tele, prinášame Vám preto tip na tri prírodné a účinné „lieky“, ktorými dokážete úspešne zmierniť, či dokonca odstrániť opuchnuté nohy. Čo viac, príprava je veľmi jednoduchá, takže Vám nič nebráni vyskúšať je v pohodlí svojho domova!

Mätová kúpeľ

Mäta a mentol! Jedinečné suroviny, ktoré vyvolávajú chladivý pocit, ktoré nádherne prospeje opuchom v oblasti nôh. Táto zázračná kúpeľ tiež pomôže zmierniť napätie svalov, čo zlepšuje krvný obeh a pomôžu odstrániť nadbytočnú tekutinu.

Čo budete potrebovať?

  • 1/2 šálky mäty
  • 4 šálky vody

Postup:

V hrnci spolu zmiešajte vodu a mätu, dajte na sporák a nechajte desať minút povariť. Následne odvar zložte zo sporáka a nechajte ďalších 10 minút vychladnúť. Potom už len stačí tento „lektvar“ naliať do lavóra a namočiť si v ňom nohy zhruba na pol hodinu.

Vodný kúpeľ z Tonicu

Nuž … Znie to trochu neuveriteľne, ale aj tonic môže pomôcť na opuchnuté končatiny. Odporúčame preto skúsiť aj kúpeľ nôh v Tonicu. Ideálna je izbová teplota, však nevadí, keď bude tonic vychladený. Pre mnohých to môže byť istý pocit úľavy. Nohy by ste mali v tomto kúpeli ponechať aspoň po dobou 30 minút. Spravidla platí, že bublinky a chinín pomáhajú v boji so zápalmi.

Slaný kúpeľ

Pre jej upokojenie opuchnutých nôh pomáha aj slaná kúpeľ. V skutočnosti ide o rýchly spôsob, ako Vašim nohám uľaviť. My jednoznačne odporúčame Epsom soľ. Túto soľ potom pridajte do vody, čím vytvoríte hypertonický roztok. Jamila bude slaná voda vo vysoko koncentračné zmesi, pomôže Vám odstrániť prebytočnú vodu v tele (nohách), čím zlepší opuchy.

Čo budete potrebovať?

  • 1/2 šálky Epsom soli
  • vodu

Postup:

Ide o veľmi jednoduchú prípravu. Vezmite si len lavór s vodou a pridajte 1/2 šálky Epsom soli. Potom už len stačí položiť do slanej kúpeľa nohy a počkať si na úľavu.

Prajeme veľa šťastia pri znižovaní opuchov!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>