TRÁPI VÁS MIGRÉNA? POVIEME VÁM, AKO SA TOHO ZBAVIŤ!

Migréna je veľmi nepríjemné ochorenie, ktoré sa podľa štatistík vyskytuje u každého siedmeho človeka. Ženská polovica populácie obzvlášť často trpí migrénami.

Migréna môže byť spôsobená neustálym stresom, nervovým napätím, prepracovaním, vážnym psychickým a fyzickým stresom, ako aj hormonálnymi poruchami a dedičnými faktormi.

Je dôležité upraviť stravu tak, aby ste znížili bolesť a frekvenciu záchvatov migrény. Je vedecky dokázané, že nedostatok vitamínov a určitých minerálov vyvoláva bolesti hlavy 4 – 5-krát častejšie.

Tu je zoznam zdravých potravín, ktoré vám pomôžu cítiť sa lepšie:

Výrobky z migrény

Kyselina listová a vitamín B12

Spočiatku telo bez týchto prvkov zažíva mierny stres. Osoba sa stáva podráždenou a roztržitou. Dlhodobý nedostatok látok vedie k vážnejším následkom. Môžete získať dostatok folátu z brokolice, špenátu, špargle, tekvice, červenej repy a avokáda. A vitamín B12 sa nachádza v kuracích vajciach.

Ženy najčastejšie trpia nedostatkom týchto prvkov. Dostávajú migrény, depresie a nízky krvný tlak. Ak chcete doplniť zásoby medi v tele, musíte jesť fazuľu, orechy a kozí syr. Ale železo sa nachádza v morských riasach, sezame, semenách, pečeni a zeleni.

Aby ste znížili bolesti hlavy a nevoľnosť, musíte jesť ľahko stráviteľné jedlo. Účinné je aj doplnenie vitamínu B6. Nachádza sa v obilninách, čerstvej zelenine, pečeni a fazuli.

Vitamín D

Zistilo sa, že ľudia so zníženou hladinou vitamínu D v krvi majú o 20% viac bolesti hlavy. Preto jedzte viac morských plodov, vajec, fazule a mliečnych výrobkov. Za dobrého počasia tiež choďte častejšie na čerstvý vzduch.

Správna výživa, pohyb a primeraný odpočinok môžu znížiť frekvenciu a intenzitu bolesti hlavy. Dúfame, že vám tento článok pomohol!

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>