Trápi vás celulitída- vyhrajte bitku s touto pohromou

Celulitída je moderná pohroma pre takmer každú ženu, ktorá sa môže začať objavovať pred pubertou. Pravdepodobne nie je potrebné hovoriť o najbežnejších príčinách: príliš malý pohyb a nedostatočná strava (cukor). Celulitída okrem znateľných nadbytočných tukov tiež znamená zablokovanie obehu a samozrejme oneskorenie energie. Preto je dôležité riešiť to.

Ako sa zbaviť celulitídy?

Aký je najlepší recept na zbavenie sa celulitídy? Najlepší výsledok sa dosiahne kombináciou rôznych prístupov, disciplíny a vytrvalosti. Výsledkom nie je noc, ale aj noc. Máme pomerne málo možností, ktoré môžeme vyskúšať v našom domácom prostredí, ale najspoľahlivejšou metódou je zmena vášho životného štýlu a návykov.

Voda a vplyv na celulitídu

Na odstránenie celulitídy potrebuje vaše telo veľa vody. Máme na mysli túto obyčajnú čistú vodu. Žiadne doplnky. Bez cukru. Žiadne bubliny. Bez chuti. Najmenej 2 litre za deň. Keď sa pohneme, keď je horúco alebo detoxikujeme, potrebujeme viac vody. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je vypiť pol litra vody ráno na lačný žalúdok. Ak nie sme ráno zvyknutí na pitnú vodu, začíname postupne. Počas niekoľkých prvých dní vypite iba 1 deciliter a potom postupne zvyšte na 5 decilitrov. V ideálnom prípade by po raňajkách mala nasledovať polhodina, keď je voda už v tele dobre distribuovaná.

Pohyb je veľmi dôležitým faktorom

Je dôležité, aby sme sa pohybovali pravidelne a bez dlhých prestávok. Predovšetkým to najlepšie z ich schopností. Pre niekoho stačí prechádzka. Aktivita by mala trvať najmenej pol hodiny, aby pomohla eliminovať celulitídu. Začneme s menšou záťažou, ktorú potom z týždňa na týždeň zvyšujeme asi o 10%. Každým štvrtým týždňom je však záťaž znížená, aby sa telo mohlo odpočívať. Príliš intenzívny pohyb môže viesť k zbytočným zraneniam a pretrénovaniu, keď sa telo už nedokáže vyrovnať. Vhodné činnosti: nordic walking, aktívne prechádzky, jazda na bicykli, plávanie, jogging, sprievodcovské cvičenie atď. Existuje naozaj veľa možností.

Detoxikácia tela môže tiež vyplaviť celulitídu

Len piť dostatok vody a pohyb má detoxikačný účinok na naše telo a celulitídu. Na jar je však ideálne zintenzívniť tieto procesy. Používame kúpele, ktoré stimulujú krvný obeh a pôsobia ako detoxikačné činidlá, alebo na rovnaké účely používame vložky.

Pitná hlina tiež veľmi dobre funguje na detoxikáciu organizmu, pretože hlinka má výnimočnú schopnosť viazať toxíny, ktoré sa potom vylučujú. Pri pití sa riadime pokynmi výrobcu hliny, ale predovšetkým načúvame telu a nepreháňame to. Celulitída je pretrvávajúci problém, ale takéto opatrenia sa môžu aspoň zmierniť.

Zábaly na celulitídu

Príprava vložiek celulitídy je jednoduchá. Potrebujeme íl, detoxikačné a cirkulujúce éterické oleje a trochu destilovanej vody. Prísady premiešajte, naneste na postihnuté miesta, zabalte ich do fólie a nechajte pôsobiť 15 – 30 minút. Najlepšie je to urobiť v kúpeľni.

Kúpele striedavé

Kúpele možno vykonať pod sprchou striedaním horúcej a studenej vody (3 až 5-krát), čím sa urýchľuje obeh a detoxikačné procesy.

Alternatívne môžeme pripraviť soľný detoxikačný kúpeľ s vhodnými éterickými olejmi. Sme vo vani maximálne 20 minút.

Samomasáž môže znížiť celulitídu

Pomocou dobrého oleja proti celulitíde sa môžete vmasírovať aspoň v niektorých častiach tela, kde sa vyrába celulitída. Pohyby sú jemné a kruhové, s jemnou kompresiou (ako štípanie) na urýchlenie obehu. Masírujte najmenej 15 minút.

Peeling

Odlupujeme až 2-krát mesačne a môže to byť druh vlastnej masáže. Pri odlupovaní sú zasiahnuté oblasti veľmi dobre recirkulované, kde je prítomná celulitída a pokožka je dobre vyčistená.

Použitie éterických olejov

V domácich prípravkoch samozrejme môžeme použiť aj éterické oleje, ktoré majú detoxikačný účinok a podporujú krvný obeh, aby pomohli eliminovať celulitídu. Sledujeme zlaté pravidlo aromaterapie „menej je viac“ a vedľajšie účinky každého éterického oleja. Esenciálne oleje sa pridávajú do masážnych olejov, krovín, zábalov a kúpeľov.

Diéta pre celulitídu

Najmä cukor je hlavným vinníkom hromadenia a preťaženia energie v tele. To samozrejme vedie aj k celulitíde. Bohužiaľ sa vyskytuje v mnohých produktoch, kde ich vôbec neočakávame. Napriek tomu môžeme urobiť všetko, čo je v našich silách, a pokúsiť sa ho čo najviac odstrániť.

Počúvajme

Neexistuje žiadne pravidlo, žiadna aktivita, žiadna univerzálna veľkosť. Každý musí nájsť svoj vlastný prístup podľa svojho životného štýlu a preferencií. Je dôležité, aby sme dlhodobo pracovali na pretrvávaní a riešení problémov na viacerých úrovniach. Výsledky nepochybne prídu.

Anticelulitídový olej

  • 10 ml avokádového oleja (preniká hlboko do pokožky)
  • 5 ml makadamového oleja (rýchlo sa vstrebáva do pokožky)
  • 1 kvapka esenciálneho oleja z cédrového oleja (podporuje obeh a roztopenie)
  • 3 kvapky éterického oleja z rozmarínu (podporuje obeh)
  • 3 kvapky horkého pomarančového éterického oleja (podporuje krvné jedlo)

Najskôr nalejte éterické oleje do fľaše, potom opatrne zamiešajte a naneste.

 

 

ZDROJ:bodieko.si

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>