Toto vás zbaví všetkých toxínov z tela a pár nadbytočných kilogramov

Pre naše telo predstavujú toxíny určitú hrozbu. Následky „zamoreného“ organizmu sa nemusia prejaviť okamžite, niekedy na zanestenie svojho tela potrebujeme aj niekoľko rokov. K detoxu potrebujete detoxikačné produkty, ktoré sa dokonale vyrovnávajú s touto neľahkou úlohou.

Hlavne sa nepúšťajte do žiadnych extrémnych experimentov. Pri detoxikácii alebo prečistení tela je najdôležitejšie to, čo jete. Ak sa teda určitý čas budete dopovať týmito potravinami, po niekoľkých dňoch pocítite, že je lepšie. Po týždni sa budete cítiť celkom inak a po niekoľkých týždňoch zistíte, že ste vlastne nový človek. A ako bonus o niekoľko kíl ľahší.

Repa

Nie nadarmo sa repa nazýva kráľovnou očisty. Obsahuje neuveriteľné množstvo pektínov, ktoré škodlivé látky z tela doslova vyháňajú. Najviac však účinkuje na pečeň, obličky, kosti a svalstvo.

Špenát

Listová zelenina je vo všeobecnosti veľmi účinná a prospešná pri prečisťovaní organizmu, a to hlavne vďaka vysokému obsahu vody, horčíka a vlákniny. Ak nemáte radi špenát, plnohodnotne ho nahradí kel, horčica alebo púpava. Významne pomáha aj pri cukrovke.

Citróny

Vysoké množstvo vitamínu C je jedným z hlavných dôvodov, prečo citróny právom patria k najlepším detoxikačným potravinám. Rozpúšťajú toxíny a pomáhajú ich vyplavovaniu von z tela. Pridávajte šťavu z citrónov do zálievok, omáčok či čistej vody.

Bobule

Samozrejme, nie všetky bobuľoviny sú ideálne v rámci detoxikačnej kúry, no určite neobíďte goji a acai. Pridávať si ich môžete do jogurtov, koktejlov alebo si z nich spravte chutný koláčik. Fantastické sú aj sušené a navyše pomáhajú zbavovať telo nadváhy.

Zázvor

Zázvor je hotovou zásobárňou dobrých látok. Od železa, fosforu, draslíku, zinku, sodíka, vápnika a horčíka, až po vitamíny A,C a niektoré druhy B. Ak ho jete pravidelne alebo si z neho robievate osviežujúce limonády, určite poznáte extrémne pozitívne účinky tohto korienka.

Fenikel

Má nízky obsah kalórií, môžete ho použiť v jedle, ale aj za čerstva, pripraviť si z neho čaj či silný odvar. Jediná škoda, že veľa ľudí ho nemá rado pre jeho výraznú arómu.

Jablká

Ak máte pocit, že vaše telo viazne práve v oblasti tráviaceho traktu, doprajte si aspoň 2 jablká denne. Jedno na olovrant a jedno pred spaním. Pomôže vám zahnať hlad, zlepší trávenie, pohyblivosť čriev, a aj nadúvanie. Kyselina jablčná obsiahnutá v každom plode v pomerne hojnom množstve bojuje proti baktériám.

Vývar

Najlepším riešením na detox počas chladnejších mesiacov je silný zeleninový vývar. Veľa mrkvy, zeleru, petržlenu, cibule, papriky, petržlenovej či mrkvovej vňate je to pravé orechové.

Olivový olej

Extra panenský olivový olej v hrdle štípe. Dávajte si za lyžičku každý deň a budete sa cítiť lepšie, pravidelne budete chodiť na záchod a zlepší sa aj vaše trávenie. Pridávajte ho všade kam sa dá. Od zeleninových, cez ovocné šaláty, do mäsa a dokonca na ňom aj smažte cibuľu do polievky.

Chia semienka

Chia semienka sú absolútnou bombou. Keďže ich chuť je nevýrazná, ba takmer nijaká, môžete ich jesť po lyžičkách nasucho alebo si ich pridať do vody, jogurtu, pudingu či koláčov. Chrumkajú a aj pripomínajú makové zrniečka. Vaše črevá sa budú hýbať jedna radosť.

Body detox sa stal veľmi populárny medzi ľuďmi rôzneho veku. Je to zdravé a veľmi chutné. Skúste aj vy detoxikovať, vaše telo sa vám iste poďakuje.

ZDROJ: sovkusom ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>