Toto vás určite prekvapí! Jedzte každý deň po dobu 40 dní zázvor a toto sa stane s vaším telom

Už pred tisíc rokmi bol zázvor používaný ako liečivo. Liečili so s tým problémy zažívacieho traktu a bolesti. Navyše moderné štúdie naďalej preukazujú svoje skutočné prínosy a legitimizujú ich využitie.
Či už ako vysušený alebo čerstvý, nemôžeme poprieť, že zázvor je neoddeliteľnou súčasťou zdravej výživy.

Ak nie ste s týmto koreňom oboznámení, je tu 6 dôvodov, prečo si ho je dobré každý deň dať

 

1. Nevoľnosť

Zázvor bojuje s nevoľnosťou tak, že pomáha rozbiť a vyločovat črevné plan, urýchľuje vyprázdňovanie žalúdka a stimuluje kontrakcie antralu. 2gramové dávky sa bežne používajú v tabletkách na liečbu neplodnosti a těhosným ženám pomáhajú s rannou nevoľnosťou.

2. Trávenie

Zázvorové aktívne látky, Gingeroly a shagaol stimulujú trávenie zvýšením slín a produkcia žlče, rovnako ako podporujú enzýmy, ako je trypsín a pankreatická lipáza.
Tiež zlepšujíabsorpci živín tak, že znižujú zápaly a podráždenia tráviaceho traktu. Okrem toho koreň zázvoru zabraňuje zápche, nadúvaniu a kŕčom tým, že zvyšuje motilitu žalúdka. V skutočnosti užívame iba 1/2 gramy zázvoru pred jedlom.

3. Zápal

Zázvor, rovnako ako všetky protizápalové lieky, bojuje proti zápalom a poskytuje úľavu od bolesti u pacientov, ktorí trpia na zápalové ochorenia, ako je osteoartóza. V skutočnosti nedávny výskum ukázal, že zázvorový extrakt bol rovnako účinný a oveľa bezpečnejšie Ney diklofenak.

4. Cholesterol

Zázvor zmierňuje bolesť a pomáha zlepšiť metabolizmus Tulum a znižuje hladinu lipidov v krvi. V štúdii zameranej na pacientov so zvýšenou hladinou lipdů bolo zistené, že užívanie 3g zázvoru denne po dobu 45 dní významne znižuje hladiny triglyceridov, cholesterolu, lipoproteínov.

5. Bolesť

Zázvor je tradičný liek na bolesti spôsobené intenzívnymi menštruačnými kŕčmi. Aj tento koreň bojuje so zápalom, bolesťou a opuchmi u pacientov trpiacich
artritídou. Funguje viacmenej ako ibuprofén. Korma toho môže zázvor bojovať proti bolesti vyvolané intenzívnym cvičením tak, že zvyšuje tok krvi a prívod kyslíka do zapálených svalov.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>