Toto sú vážne dôvody, prečo je potrebné udržiavať čajovníkový olej vo svojom dome. Mali, by ste si ho čo najskôr zabezpečiť

Olej z čajovníka je extrahovaný zo stromu známeho ako Melaleuca v Austrálii. Používajú ho domorodci, ktorí ju používajú po stáročia najmä na liečbu kožných ochorení. Potom v roku 1920 dokázal chemik Arthur Penfold objaviť jeho antiseptické vlastnosti.

V dnešnej dobe sa v kozmetickom priemysle bežne používa hlavne kvôli jeho protizápalovým a antiseptickým schopnostiam.

Ktorý čajovníkový olej je najlepší?

Početné krémy, pleťové vody a zvlhčovadlá obsahujú čajovníkový olej, ale len v malých dávkach. Najlepšie by bol 100% čistý olej.

Predtým, ako sa rozhodnete použiť, urobte test náplasti na kožu len v prípade, že ho zriedime s kokosovím, jojobovím alebo mandľovoím olejom.

10 výhod potretia oleja z čajovníka na vašu pokožku

1. Liečba akné

Jeho silné protiplesňové a antibakteriálne zlúčeniny robia čajovníkový olej schopný znížiť zápal. Podľa niektorých nedávnych výskumov má 5% oleja z čajovníka významný účinok ako 5% benzoylperoxid, ktorý je najbežnejším liekom proti akné.

Stačí olej aplikovať na kožu a vysuší všetky biele, pupienky a dezinfikuje póry!

Ak máte na svojom tele výražky, pridajte niekoľko kvapiek do kúpeľa a úspešne vyčistite akné z hrudníka, chrbta a ďalších oblastí.

Olej z čajovníka citlivo reaguje na UV žiarenie, preto by ste mali lepšie využiť ochranu predtým, než vyjdete von!

Tento olej pomáha aj s jazvami. Ak chcete odstrániť jazvy, spojte dve kvapky oleja z čajovníka s 1 lyžicou surového medu. Naneste ho na kožu a masírujte chvíľu. Potom nechajte pôsobiť asi 20 minút a opláchnite studenou vodou. Tento postup opakujte každý deň a jazvy čoskoro začnú slabnúť!

2. Zmiernenie psoriázy

Psoriáza je zobrazená ako červená, šupinatá a zapálená oblasť na koži. Tento stav nemá žiadnu liečbu, ale môžete zmierniť nepohodlie pomocou oleja z čajovníka.

Olej z čajovníka odstraňuje odumreté bunky kože, ktoré skutočne spôsobujú psoriázu. Jeho antivírusové, antimikrobiálne, protizápalové, antibakteriálne, antiseptické a antifungálne vlastnosti zmierňujú sčervenanie, svrbenie a pálenie. Obsahuje terpinen 4, zlúčeninu, ktorá preniká hlboko do pokožky a znižuje jazvy psoriázy.

V prípade psoriázy zmiešajte 10 kvapiek tohto oleja s 2 lyžicami roztaveného kokosového oleja. Použite ju na postihnuté miesto. Opakujte to 2-3 krát denne.

3. Ekzém

Ekzém je pretrvávajúci stav kože. Vyzerá to ako vyrážka a svrbí pri ňom koža.

Antiseptické vlastnosti oleja z čajovníka utišujú svrbenie a uzdravujú pokožku. Protizápalové vlastnosti oleja z čajovníka znížia zápal, zatiaľ čo antibakteriálne vlastnosti budú bojovať proti infekcii a zastaviť jej šírenie.

V prípade ekzému spojte 20 kvapiek tohto oleja s ½ šálkou kokosového oleja. Aplikujte zmes na postihnutú oblasť dvakrát denne.

4. Rezy a infekcie

Kombinujte čajovníkový olej s levanduľovým esenciálnym olejom na liečbu infekcie alebo rezu. Najprv vyčistite rez vodou a peroxid vodíka. Potom zrieďte 2 kvapky oleja z čajovníka v levanduľovom alebo jojobovom oleji a naneste ho na rez. Zakryte ho obväzom na prevenciu.

5. Odstraňovač make-upu

Olej z čajovníka je vynikajúci na odstránenie make-upu. Zmiešajte 10 kvapiek oleja z čajovníka a šálku panenského olivového oleja v pohári s vekom. Pretrepte ho, kým zmes nie je dobre zmiešaná a uložte na tmavom a chladnom mieste.

Aplikujte toto riešenie na tvár. Potom opláchnite vodou.

6. Bradavice

Olej z čajovníka je vynikajúci proti bradaviciam kvôli antiseptickým a antivírusovým vlastnostiam.

Aplikácia čajového oleja zastaví infekcie a vývoj baktérií a húb. Znižuje tiež zápal, začervenanie a podráždenie.

Najprv umyte ruky a postihnutú oblasť. Naneste jednu kvapku čajového oleja priamo na bradavicu. Dajte nad ňu obväz a nechajte ju tak odpočinúť cez noc. Odstráňte ho ráno a očistite oblasť. Opakujte tento proces, kým bradavica nevypadne. To sa zvyčajne stáva medzi 1-4 týždňami.

7. Upokojte kiahne

Včelie kiahne sú dnes veľmi vzácne, ale stále sa vyskytujú. Ak chcete zmierniť toto nepríjemné svrbenie, len si kúpte olej z čajovníka.

Stačí pridať 5 kvapiek oleja z čajovníka, ktorý bol predtým zriedený v niektorom olej a dajte do kúpeľa. Kúpte sa v teplej vode najmenej dvadsať minút.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>