Toto by ste mali vyskúšať: Vankúš naplňte papraďovými listami, pomôže s liečbou rôznych chorôb

Existujú tisíce druhov papradí, medzi ktorými sa nachádza aj vresoviská obyčajný (Pteridium aquilinum), ktorý má rôzne využitia. Papraďové listy sa trhajú na jeseň. Potom sa vysušia na stonke a použijeme ich na naplnenie vankúšov.

Vankúš naplnený papraďovými listami je najzdravšie vec, akú si môžete priniesť do postele.

V akých problémoch je nápomocný

  • Tento vankúš pomáha zlepšiť kvalitu vášho spánku, prináša dostatočných odpočinok a vaše malátnosť jednoducho zmizne.
  • Je veľmi dôležité vedieť, že blchy, vši a chrobáky nedokážu tolerovať papradie, a preto od neho unikajú. Tento druh vankúšov má aj zdraviu prospešné účinky.
  • Pomáha v liečbe kŕčov, reume, reumatických bolestiach hlavy a reumatických zuboch.
  • Papradí koreň eliminuje nepríjemné bolesti v lýtkach, a tak je veľmi dôležité držať si ho blízko postele. Kúpanie sa s papraďových listoch a koreňoch pomáha liečiť reumu či gangrénu.

Vankúš naplnený čerstvými papraďovými listami pomáha pri strate sluchu spôsobenom nádchou či veternými podmienkami. Ak chcete, aby tento liek účinkoval, vaša hlava musí byť riadne prikrytá. Vezmite čerstvé listy a pomocou uteráka je upevnite na ušiach a čele. To pomôže zlepšiť váš zrak. Vysušené papradie listy môžete vložiť do topánok, budú vás hriať a odoženú únavu.

  

Pri liečbe bolestí dolnej chrbtice budete potrebovať niekoľko zväzkov čerstvého papradia priviazaných na postihnutom mieste. Nebojte sa, ak sa bolesť zhorší. Onedlho sa vytratí úplne!

Vložte papraďový koreň do nádoby. Pridajte alkohol, uzavrite nádobu a nechajte ju pár dní odstáť. Potom zmes môžete použiť pri liečbe dna a reumu. Všetko, čo potrebujete urobiť, je pomazať si zmesou postihnuté miesto či nej masírovať telo.

V prípade chorých končatín, obyčajných popálenín či tých spôsobených parou môžete použiť zmes vyrobenú z papradí esencie a domáceho jablčného octu. Na začiatok budete potrebovať veľké papradie listy a korene nasekané na malé kúsky. Vložte ich do veľkej nádoby. Pridajte 4 až 5 litrov domáceho jablčného octu. Nádobu zatvorte a nechajte odstáť tri dni. Po troch dňoch zmes preceďte do sklíčka, ktorého poriadne uzavrite. Mali by ste vedieť, že papraď je toxická, preto to musíte konzumovať opatrne. Tiež zničí každého parazita v tele.

Jeden pohár tohto nápoja pite každé ráno na prázdny žalúdok a v nasledujúcich dvoch hodinách nič nejedzte. Procedúru opakujte osem dní, kým parazity nezmizne.

Je veľmi dôležité, aby ste vedeli, že papradie ovplyvňuje maternicu. Preto ju tehotné ženy NESMEJÚ konzumovať či spať na vankúšoch naplnených papraďovými listami. Inak povedané, papraď by sa nemala nachádzať v ich blízkosti.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>