Toto sa stane s vašim organizmom, ak by ste každý deň jedli jednu lyžicu medu so škoricou

Aj v starovekom Egypte bola škorica známa svojimi liečivými vlastnosťami, pretože je schopná liečiť rôzne ochorenia a je tak súčasťou zdravého človeka.

Každý kto sa na tom zasmial, pozrite, čo sa môže stať

Ako vaše telo reaguje na denný príjem takých užitočných prírodných produktov, ako je med a škorica?

Používali sa od staroveku v čínskej medicíne. Med a škorica vytvárajú látky, ktoré môžu v mnohých situáciách pomôcť telu. Tieto dva prírodné prvky boli vždy považované za veľmi užitočné pre zdravie.

Med

Výsledok tvrdej práce včiel, skutočné prírodné antibiotikum, obsahujúce veľa vitamínov.

Škorica

Bolo použité v starovekom Egypte kvôli svojim liečebným vlastnostiam, ktoré dokážu vyliečiť rôzne ochorenia a sú tak súčasťou zdravej výživy ľudí. Škorica je bohatá na antioxidanty, stimuluje imunitný systém, dezinfikuje črevá, oživuje, zlepšuje trávenie, je vynikajúcim liekom proti prechladnutiu a hnačke. Nepreháňajte to preto, lebo veľké množstvo škorice môže byť toxické pre pečeň a obličky a takisto sa môže vzájomne ovplyvňovať s určitými liekmi (napríklad s nesteroidnými protizápalovými liekmi). Lekári odporúčajú, aby užívali maximálne 3 gramy denne.

A teraz viac o výhodách užívania medu a škorice

Veľmi dobré pre zdravie srdca

Pridajte niekoľko lyžíc škorice do nádoby s medom a dôkladne premiešajte, až kým to nebude hladké. Každé ráno si na raňajky zjedzte kúsok chleba alebo sušienky, rozmazané medom a škoricou. Dôsledky, ktoré si čoskoro všimnete. Táto zmes je schopná znížiť hladinu cholesterolu a tiež znižuje riziko opakovaného infarktu. Normalizuje srdcový tep, posilňuje tepny a žily, čím znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Pomáha pri liečbe artritídy

Pridajte 2 polievkové lyžice medu a pol polievkovú lyžicu škoricového prášku do šálky teplej vody. Piť skoro ráno na prázdny žalúdok a večer pred spaním. Štúdia vedená vedcami z Kodanskej univerzity za účasti 200 dobrovoľníkov trpiacich chronickou artritídou ukázala, že v dôsledku pravidelného užívania tohto nápoja 75 pacientov pocítil úšavu od bolesti počas týždňa. O mesiac neskôr sa všetci 200 pacientov úspešne zbavili bolesti a začali chodiť bez problémov.

Pomáha bojovať proti infekciám obličiek a močového mechúra

V pohári teplej vody je potrebné pridať lyžicu medu a dve čajové lyžičky škorice a rozmiešať. Pite dvakrát denne, ráno na prázdny žalúdok a po večeri. Táto zmes má silný antibakteriálny účinok, pretože med je prirodzené antibiotikum, ktoré zabíja baktérie za krátky čas.

Výborná liečba prechladnutia

Na liečbu prechladnutia, kašľa a sínusitídy pridajte lyžicu medu a škoricu škorice do pohára teplej vody a pite niekoľkokrát denne, kým sa stav nezlepší.

Posilňuje imunitný systém

Pravidelné používanie rovnakej zmesi, ktorá je pripravená na zlepšenie zdravia srdca, posilňuje bielych krviniek, chráni telo pred baktériami a vírusmi a chráni pred chorobami.

Pomáha schudnúť

Rozpustite v pohári vody lyžicu medu a pol lyžičky škorice a pije každý deň pol hodiny pred raňajkami a pol hodiny predtým, než idete spať. Chudnutie je zaručené.

Znížte hladinu cholesterolu

Rozpustite v pol litri vody 2 lyžice medu a 1 lyžicu škorice. Tento nápoj sa môže opiť trikrát denne. V krátkom čase klesne hladina cholesterolu na 10%, čím sa znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>