Toto sa stane, keď vám mucha sedí na jedle. Tieto informácie, oplatí sa to poznať

Muchy spájame s veľmi nehygienickým hmyzom. Všetci vieme, kde zvyčajne trávia svoj čas. Až nás trasie, keď vidíme muchy na jedle, ktoré sa chystáme jesť alebo piť.

Čo muchy predtým jedli?

Muchy živia všetkým. Ich vkus je však dobre známy – živočíšny trus, hnijúce jedlo (najmä mäso) a všetko, čo v miestnych nádobách na odpadky nachádzajú. Takže ak vidíte mušku na vašom sendviči, potom vedzte, že ste predtým jedli jednu z vyššie uvedených lahôdok.

Čo robí muchy na našom jedle?

Pľuje! Muchy doslova pľujú na naše jedlo. V ústach muška uvoľňuje enzýmy, ktorých úlohou je rozpustiť jedlo. Jedlo musí byť mäkké, pretože muchy nemajú zuby, ktoré by mohli hrýzť tvrdšie kúsky. Potom muchy jednoducho olíznú mäkké jedlo.

Muchy a šírenie chorôb

Vďaka chuti kulinárskych mušiek sa rozšírili až na 65 rôznych chorôb. V našej časti sveta je to však zvyčajne žalúdočná chrípka, ktorá sa zdá byť v porovnaní s tuberkulózou, týfusom alebo inými vážnymi chorobami vôbec nič. Posledne menované sa však zvyčajne šíria muchy v krajinách tretieho sveta, kde choroby, ktoré sa po očkovaní už nevyskytujú, stále spôsobujú zmätok.

Aj keď to nie sú príjemné informácie, oplatí sa to poznať. Nabudúce budete ochotnejší zakryť sendviče uterákom a hrniec zakryť vekom na polievku.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>