Toto občerstvenie pred spaním vám pomôže udržať zdravú váhu

Konzumácia tvarohu pred spaním nielen prispieva k zvýšeniu telesnej hmotnosti, ale môže vám tiež pomôcť schudnúť. To je uvedené v novej štúdii uverejnenej v British Journal of Nutrition . Podľa nových údajov, nízkokalorické potraviny urýchľujú metabolizmus, zlepšujú stav svalov a celkové zdravie.

Je známe, že jedenie neskoro večer zvyčajne zvyšuje riziko nadváhy a zvýšenie obvodu pása. Ale potraviny bohaté na bielkoviny majú iný účinok. Jedením dvoch polievkových lyžíc tvarohu asi pol hodiny pred spaním môže zlepšiť zdravie a je dobrým náhradníkom pre uhľohydrátové občerstvenie. Tvarohový syr je bohatý na proteínový kazeín, môže poskytnúť telo nevyhnutné aminokyseliny, v tomto prípade cez noc.

V štúdii výskumníci zistili, že desať žien je starších ako 20 rokov. Účastníci jedli 30 g tvarohu 30-60 minút pred spaním. Vedci zmenili množstvo energie, ktorá sa používa počas spánku, skúmali zotavenie svalov. Ukázalo sa, že metabolizmus účastníkov, ktorí dostali tvaroh a kazeínový koktail, bol rovnako účinný.

Autori považujú za dôležité, aby mali ľudia väčší výber: celá strava (tvaroh) je rovnako užitočná ako špeciálne pripravené bielkovinové nápoje ponúkané na nočné občerstvenie.

Taký tvaroh je takmer ideálnou voľbou pre malú neskorú večeru, čím sa znižujú nočné chute na jedlo. Ale hovoríme o malom množstve.

ZDROJ:missbonus.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>