Toto lacné hnojivo prinúti orchidey, aby znovu vykvitli: Tešte sa na záplavu krásnych kvetov

Ak vám orchidea naposledy kvitla pred niekoľkými mesiacmi a teraz ju zdobia iba zelené listy, k opätovnému vykvetení ju prinútite aj vďaka banánovej šupke. Tá totiž obsahuje veľa dôležitých živín, ktoré orchidea podporia v jej ďalšom kvitnutia.

Každého pestovateľa dokáže rozladiť, keď sa mu jeho orchidea vzoprie a odmieta kvitnúť. Táto nádherná rastlina nás teší pestrofarebnými kvetmi dvakrát až trikrát do roka. Ak vám však štrajkuje už viac ako šesť mesiacov, skúste ju v jej kvitnutia jednoducho podporiť.

Orchidea má rada zmenu prostredia i teploty

Aby vás orchidea novo potešila záplavou kvetov, meňte neustále jej prostredia. Má totiž veľmi rada zmeny. Kým cez deň sa bude vyhrievať na východnom či západnom parapetu, cez noc ju pokojne dajte do chladnejšej miestnosti s teplotou okolo 15 stupňov Celzia.

Silnú a zdravú rastlinu môžete k ďalšiemu kvitnutia naštartovať aj tak, že ju dáte na jeden týždeň do tmavšej miestnosti. Nedostatok svetla totiž orchidei napomôže k jej vykvetení. Prvý púčiky by sa na tejto vznešenej rastline mali objaviť už do troch týždňov.

Kvitnutie orchideí podporí fosfor, ktorý nájdete v banánovej šupke

Najdôležitejšie je, aby ste orchidei dopriali všetky potrebné živiny, ktoré dokážu naštartovať jej vykvetení. Prestaňte ju preto hnojiť dusíkatým hnojivom, prejdite naopak na fosfor. Túto dôležitú minerálnu látku, ktorá orchidey vo kvitnutia doslova nakopne, nájdete práve v banánových šupkách.

Šupky z banánu už preto nikdy nevyhadzujte, radšej myslite na svoje orchidey. V tomto biologickom materiáli okrem fosforu nájdete tiež draslík a horčík. Aj tieto minerálne látky sú doslova zlatom podporujúcim správny rast orchideí.

Návod na hnojivo z banánových šupiek

Akým spôsobom môžete svoju orchidea pomocou banánovej šupky prihnojovať? Z banánovej šupky a vody si vyrobte banánovej hnojivo, a to nasledujúcim spôsobom:

1 banánovou šupku nakrájajte na menšie prúžky, ktoré nechajte 2 dni odstáť v 1 litri vody. Po celú dobu lúhovania nechajte banánovú šupku s vodou v chladničke. Tento výluh následne sceďte a zmiešajte s čistou vodou v pomere 1: 1.

Takto získané banánovej hnojivo používajte miesto zálievky. Jeho maximálna životnosť je jeden týždeň, musíte ho však mať po celú dobu v chladničke.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>