Toto jedno opatrenie za pár eur vám nahradí množstvo drahej kozmetiky

Olej, o ktorom budeme hovoriť je veľké opatrenie, ktoré nahradí lieky a kozmetiku. Jedná sa o ricínový olej. Vyrába sa zo semien ricínového oleja, takže je to najprirodzenejší produkt. Naše babičky ho poznali a používali ho.

Aplikácie ricínového oleja na krásu

Ricínový olej na obočie a riasy

Začnime s týmto veľmi často spomenutým aspektom, v ktorom môže byť ricínový olej veľmi užitočný. To spôsobuje, že obočie a mihalnice sú tmavšie a rastú rýchlejšie. Použitie je veľmi jednoduché. Po kúpaní si vezmite niekoľko kvapiek oleja predtým, ako vy chcete spať. Nezabudnite, že na dosiahnutie výsledkov by sa mala zachovať pravidelnosť.

Ricínový olej pre kožné problémy

Máte problém s pupienkami, suchou pokožkou, akné alebo spálením? Ricínový olej pomôže dokonca odstrániť bradavice, vredy alebo plesňové lézie. Stačí si ho vyčistiť vaty a vložiť olej na problematické miesto. Po hodine ho opláchneme. Zopakujeme účinky dvakrát denne, aby sme dosiahli rýchlejšie účinky.

Ricínový olej na vrásky

Aplikovaná na pokožku pomáha posilňovať produkciu kolagénu a elastínu. Tým je pokožka pevnejšia. Môžete triať malé množstvo oleja do vašej pokožky každý deň pred spaním. Každú liečbu aplikujte denne, aby ste videli účinky.

Vlasový olej

Pridajte ho do šampónu a vlasy sa stávajú jemné a pružné. Nebudú sa rozpadnúť tak rýchlo a trochu tma. Ricínový olej tiež stimuluje rast vlasov. Je to jednoduchý spôsob, ako sa o ne starať.

Ricínový olej na nechty a kutikuly

Chcete, aby vaše nechty rástli rýchlejšie a boli silné? Používajte ricínový olej, ktorý tiež dobre funguje na koži okolo nich. Dajte kvapku oleja na nechty a kože a nechajte půl hodiny. Používajte ho pravidelne a uvidíte efekty!

Ricínový olej hydratuje

Prítomnosť mastných kyselín vo vysokej koncentrácii umožňuje ľahko preniknúť do pokožky a zvlhčiť ju. Preto ak máte problémy so suchou pokožkou, napríklad na lakte, začnite pravidelne trením niekoľkými kvapkami ricínového oleja.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>