Toto jedlo posilní kosti, vlasy, srdce, zbaví trombózy, anémie, gastritídy, vredov a ďalších 12 chorôb

Pomôže schudnúť, omladiť pokožku, urýchliť rast vlasov a dokonca sa zbaviť nespavosti! Zaujalo? 

Jedlo tejto misky sa dôrazne odporúča pre diabetes, zápalové ochorenia a kardiovaskulárne problémy.

Ponúkame vám výnimočné zdravie a krásu prínosu humusu, ktorý vysvetlí, prečo by ste ho mali zahrnúť do stravy.

Hummus a jeho vlastnosti

1. Posilňuje kosti a svaly

Proteíny hrajú dôležitú úlohu pri zabezpečovaní pevnosti a vývoj kostí a svalov. Vysoký obsah bielkovín humusu je účinný a zdravý na vytváranie silných kostí a silných svalov. Preto je chutný hummus rozumným spôsobom pridávania bielkovín do vašej stravy.

2. Zníženie cholesterolu

Hummus nielen potláča pocit hladu, ale tiež pomáha udržiavať zdravú hladinu cholesterolu v krvi.

3. Pomáha vám schudnúť

Majú bohatý proteín materiál dáva pocit sýtosti na dlhú dobu a pomôže vám odolať chute na jedlo a hlad. Okrem toho prítomnosť sezamového oleja znižuje brušný tuk a podporuje úbytok hmotnosti. Obsahuje aj železo, ktoré zvyšuje vašu energetickú úroveň.

4. Zabraňuje rakovine hrubého čreva

Humus má nerozpustné vlákna, ktoré prispievajú k práci na tráviacom trakte. Zvyšuje rast prospešných baktérií v hrubom čreve, pretože obsahuje všetky životne dôležité živiny. To všetko pomáha výrazne znížiť riziko rakoviny.

5. Eliminuje anémiu

Železo pomáha zabezpečiť dostatočné množstvo červených krviniek kyslíkom. Hummus je považovaný za ideálne jedlo na absorpciu železa, pretože ponúka kombináciu železa a vitamínu C. Hummus je účinný prirodzený spôsob zvýšenia hladiny hemoglobínu a zníženie pravdepodobnosti anémie.

6. Normalizuje hladinu cukru v krvi

Hummus má vysoký obsah vlákniny, bielkovín, minerálov a nízkych kalórií. Živiny v humusu sú veľmi účinné pri kontrole hladiny cukru v krvi.

7. Boj proti alergii

Hummus neobsahuje látky, ktoré môžu byť alergické. Je bez orechov, bez mliečnych výrobkov, bez lepku a preto je bezpečnou voľbou pre tých, ktorí majú akékoľvek alergické reakcie. Nielenže ochráni zdravie, ale bude bojovať aj s alergiami.

8. Zabraňuje zápche

Ide o veľkú možnosť, ak máte problémy s trávením, ako je zápcha. Je to spôsobené prítomnosťou vlákien v ňom. Cička má veľké množstvo vlákniny, čo uľahčuje pohyb čriev a pomáha vám zbaviť sa zápchy.

9. Podporuje kardiovaskulárny systém

Hummus je prirodzeným spôsobom, ako udržať vaše srdce zdravé. Veľmi znižuje hladinu cholesterolu, pretože obsahuje množstvo vitálnych minerálov, vitamínov a aminokyselín. Používanie olivového oleja navyše pomáha kontrolovať kardiovaskulárne ochorenia, pretože znižuje hladinu škodlivého cholesterolu.

10. Liečba reumatoidnej artritídy

Tahini je ďalšou dôležitou zložkou, ktorá obsahuje niekoľko minerálov pre tvorbu kostí, ako je horčík, fosfor, zinok, železo, meď, selén a vápnik, pretože pozostáva zo sezamových semien. Meď hrá dôležitú úlohu pri kombinovaní kolagénu s elastínom, čo je veľmi dôležité pre vytváranie kostí. Na druhej strane vápnik má schopnosť znížiť stratu kostnej hmoty, najmä v prípade reumatoidnej artritídy. Zinok podporuje vývoj kostí a považuje sa za ochrancu kostí.

11. Kontrola hypertenzie

Hummus reguluje nielen hladinu cholesterolu v tele, ale tiež reguluje krvný tlak, tj hypertenziu, kvôli prítomnosti menej nasýteného tuku a vysokého obsahu vápnika a horčíka v ňom.

12. Chráni pred Alzheimerovou chorobou 

Je zdravou alternatívou prevencie a liečby Alzheimerovej choroby. Hummus má antioxidanty a biologicky účinné zlúčeniny, ktoré majú protizápalové účinky proti poškodeniu mozgu a pomáhajú pri správnom fungovaní mozgu u starších žien.

13. Odstraňuje a zmierňuje astmatické záchvaty

Astma a iné chronické ochorenia sa vyskytujú v dôsledku zápalu a citlivosti svalov kyslíkových kanálov v pľúcach. Ak máte nejaké problémy s dýchaním, hummus je skvelou voľbou. Má antioxidačné, protizápalové a analgetické vlastnosti.

14. Zbavte sa nespavosti

Ak je váš hlboký spánok, začnite jesť hummus. Má vitamín B6, ktorý je potrebný na produkciu melatonínu, hormónu zodpovedného za zaspávanie.

15. Odstránenie žalúdočných problémov

Hummus má mnoho zdravotných prínosov a jedným z nich je, že účinne lieči žalúdočné ochorenia: vredy, perniciózna anémia, gastrointestinálne krvácanie, znížená gastritída atď. Hummus veľmi upokojuje žalúdok a gastrointestinálny trakt.

16. Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín

Zníženie krvných zrazenín je ďalšou výhodou humusu. Cucka je najdôležitejšou zložkou receptov humumu a je veľmi účinná pri znižovaní rizika tvorby krvných zrazenín. Obsahujú veľké množstvá vitamínu E a K a majú vlastnosti zriedenia krvi.

17. Odstraňuje vrásky

Hummus pomáha zbaviť sa vrások, jemných čiar a ďalších účinkov starnutia na tvár. Chickpeas v hummu obsahujú veľké množstvo nukleovej kyseliny, ktorá má schopnosť chrániť pokožku pred starnutím. Okrem toho reguluje nielen bunkovú štruktúru a metabolizmus, ale prispieva aj k adekvátnemu enzymatickému účinku, ako aj k hormonálnej rovnováhe.

18. Chráni pokožku pred škodlivými lúčmi slnka

Obsahuje aj veľké množstvo niacínu, vitamín B, ktorý udržuje pokožku zdravú. Preto konzumujte hummus na ochranu pokožky pred slnečným žiarením a škodlivými toxínmi. Pridajte ho do jedla kedykoľvek počas dňa, aby ste odstránili účinky starnutia.

19. Urýchľuje rast vlasov

Obsahuje veľké množstvo vitamínu E, vitamínu B6, vitamínu C, zinku a železa. Tieto vitamíny a minerály zohrávajú kľúčovú úlohu pri raste vlasov. Spolu s tým, olivový olej je tiež veľmi prospešný pre vlasy, pretože posilňuje vlasy, urýchľuje rast a vyživuje pokožku hlavy.

ZDROJ:budetezdorovy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>