Toto je bomba! 7+ geniálnych trikov ako vyčistiť úplne celú kúpeľňu za niekoľko minút

Už vás nebaví nepretržitá nečistota, ktorá sa aj po vyčistení kúpeľne znovu objaví alebo dokonca nejde vyčistiť vôbec? Poradíme vám, ako sa zažranej špiny zbaviť!

Kúpeľňa čelí vlhkosti a tak je táto vracajúci sa špina úplne na dennom poriadku. Najviac viditeľná je hlave medzi dlaždicami, na vani alebo umývadle.

Častot sa zdá, že ani zakúpené drshé prípravky sú v tomto boji veľmi slabými pomocníkmi. Ukážeme vám 7 báječných trikov, vďaka ktorým bude upratovanie úplná hračka.

Ako vyčistiť celú kúpeľňu za niekoľko minút

Na zrkadlo stačí nastriekať zmes peroxidu vodíka a sódy. Potom zrkadlo očistite vlhkou špongiou a klasicky vyleštite. Môžeme použiť pokojne aj holiacu penu. Zrkadlo bude nielen úžasne lesklé, ale bude odolávať všadeprítomné vlhkosti.

Pripravte roztok: 100 ml vlažnej vody, 3 g sódy a 2 g citrónovej trávy. Vyčistite touto zmesou vašu toaletu. Po nanesení na povrch toalety počkajte 2 hodiny a potom vyčistite pomocou štetky. Táto metóda je tiež skvelá pre odstránenie vodného kameňa.

Toto je veľmi účinný spôsob, ako vyčistiť záchodovú kefu čistú a ako novú. Vložte štetku do starej misky, ktorú potom budete môcť vyhodiť. Nasypte do misky hrnček pracieho prášku, pridajte pol hrnčeka sódovky, dve lyžice soli, štvrť šálky octu a všetko prelejte horúcou vodou. Nechajte hodinu štetku v zmesi a potom umyte.

 

Zmiešajte pol pohára octu, pohár ľubovoľného alkoholu a štvrť šálky soli v štyroch litroch vody. Túto zmes aplikujte na zažltnuté povrchy v kúpeľni, nechajte 15 minút pôsobiť a potom jednoducho umyte studenou vodou. Uvidíte, ako ľahké je odstránenie nažltlého sfarbenie!

Na kohútiky a batérie nasypte soľ a na soľ potom položte plátky citróna. Citrónová šťava sa uvoľňuje, leští a soľ likviduje nevzhľadný hrdza.

Aby sme sa zbavili prachu a škvŕn na strope, potrebujeme kýbel na vodu a ocot v pomere 1: 1. Potom použite obyčajný mop. Nezabudnite na ochranné okuliare!

ZDROJ:takprosto.cc

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>