Tiež vám vadí predražené maslo v obchode? Vyrobte si vlastné len za 10 minút

Už je to opäť tu. Počas niekoľkých posledných mesiacoch zdraželo maslo na hodnotu 2 a viac eur .

O tom, aké skvelé zdravotné prínosy maslo má sme už niekoľkokrát písali.

Existuje mnoho spôsobov, ako si vyrobiť domáce maslo. My vám dnes predstavíme podľa nášho názoru veľmi jednoduchú a zároveň rychlu metódu, ako si domáce maslo vyrobiť. A postačí vám k tomu iba kuchynský mixér.

Ukážeme vám, ako si ho vyrobiť za rozumnú cenu a to približne za 1 euro, čo už je z ekonomického hľadiska za 200 g masla veľmi výhodná cena. A pevne veríme, že sa budete schopní dostať na náklady ešte nižšie.

Tak čo, ste pripravení si sami vyrobiť domáce maslo?

Ako vyrobiť domáce maslo v mixéri

Potrebovať budete nasledujúce:

  • 500ml smotany (30%)
  • studenú vodu
  • kuchynský mixér

Postupujte nasledovne :

1.  Do kuchynského mixéra nalejte 0,5 litra smotany a mixujte približne 10 minút. Po tejto dobe sa smotana najprv zmení na klasickú šľahačku. Pokračujte v mixovaní, kým sa šľahačka nezmení v pevnú hrodku. V tento okamih prípravy sa šľahačka rozdeluje na maslo a cmar (číra tekutina).

2.  Cmar následne sceďte. Na stenách kuchynského robota vám potom zostane vaše maslo. To s pomocou varešky alebo naberačky postláčajte a snažte sa z neho dostať čo najviac prebytočnej tekutiny – cmar.

3.  Teraz máte maslo hotové. Ak však chcete, aby vám vydržalo čo najdlhšie, je potrebné ho ešte poriadne premyť. Do mixéra preto na maslo nalejte veľmi chladnú, až ľadovú vodu a mixujte ďalších 30 sekúnd.

4.  Následne vodu vylejte. To, čo zostane, je vaše chutné domáce maslo. Vložte ho do uzavretého obalu a umiestnite do chladničky.

Pár užitočných tipov na záver

Čím maslo dôkladnejšie premyjete, tým dlhšie vydrží

Vynechajte soľ, ak chcete použiť maslo na pečenie.

Maslo môžete tiež skladovať a tvarovať vo voskovom papiera.

Pokiaľ chcete maslo tvarovať, vložte ho do vhodnej nádoby s požadovaným tvarom a veľkosťou

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>