Tieto zlozvyky vám zanášajú odpadové rúry jedna radosť, pokúste sa ich, čo najskôr zastaviť

Zablokovanie drezu – obvyklá vec. Väčšina z nás rieši tento problém, akonáhle je k dispozícii. Ale dá  sa tomu vyhnúť tým, že nebudete dávať žiadne zvláštne úsilie. Všetko, čo je potrebné – viac pozornosti.

Ktoré potraviny nemôžu byť vyliate do výlevky, v každom prípade? Môžeme zostaviť dlhý zoznam výrobkov, ktoré spadajú do potrubia tak ako tak. Chceme, aby ste sa zoznámili s tými, ktoré sú uvedené na prvom mieste zoznamu.

Rastlinný olej

Ak je zmiešaný so zvyškami potravy a rôznych šalátových dressingov, tvoria zrazeninu v skúmavke. A nebuďte prekvapení, prečo váš manžel nemôže vyriešiť problém s odtokom znova.

Maslo

Rozpustené maslo nebude okamžite spôsobiť upchatie v rúrke. Jeho pozostatky sú zmrznuté a hromadia sa vnútri postupne. No, v prípade, že inštalatér zvládne úlohu. Ale ak sa vrátite k svojim zlozvykom znova a znova, budete musieť uchýliť k viac radikálnym metódam.

Tuk

Rovnako ako maslo, aj tuk tuhne vo vnútri rúrky.

Kávová usadenina

Dopili ste šálku aromatickej kávy, nie vždy vyhodíte. Torta, ktorá zostane na dne, zvyčajne ide dole do odkvapu. Dokáže vytvoriť blokádu? Výlisky z jednej šálky – nie. Ale desiatky …

Škrupiny z vajec

No, kto môže odhadnúť koľko škrupín odíde do stoky? Samozrejme, že väčšina z toho, pošleme do vreca na odpadky. Ale vždy zostávajú malé častice, ktoré možno ľahko zmyť, a hrozí upchatie potrubia.

Múka

Nikdy, za žiadnych okolností, neumývajte do kanalizácie múku! Kombinácia s vodou, vytvára pastu vo vnútri rúrky. A čakať na dlhú dobu nie je nutné. Kontaminácia sa vyvorí takmer okamžite.

Ryža

Ryža – ako múka. Sú pomerne ľahká, prejde do potrubia s vodou. Ale nezabudnite, o jednej konkrétnej veci : napučiava vo vode. Preto sa zrná priľnú k stenám a potrubia.

Cestoviny

Makaroninki zapadnú do rúrky spolu s ďalšími zvyškami jedla, keď umývate riad. Zvyšujú objem rýchlejšie ako ryža. A korok, vytvárajú stále vážnejšie.

Hovorí sa, že keď sa opakovať rovnaké akcie po dobu niekoľkých týždňov, stane sa to zvykom. Zbavte sa zlozvyku naliať do drezu všetko. Potom problémy s upchávaním nebudú.

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>