Tieto potraviny znižujú hladinu kyseliny močovej, rýchlo pocítite pozitívny rozdiel, zbavia vás bolesti a zápalu

Spotreba výrobkov, ktoré znižujú hladinu kyseliny močovej, je mimoriadne dôležitá záležitosť a mali by ste sa tiež uistiť, že vaša strava neobsahuje potraviny, ktoré zvyšujú hladinu krvi.

Máte vysoký obsah kyseliny močovej? Trpíte bolesťou a zápalom? Okrem štandardných konzultácií s lekárom a rutinných vyšetrení sa odporúča zmeniť aj stravu.

Chceli by ste vedieť, aké potraviny vám môžu pomôcť znížiť hladinu kyseliny močovej ? Ak áno, prečítajte si zvyšok článku!

Výrobky, ktoré znižujú hladinu kyseliny močovej

Veľmi dobre vieme, že niekedy je ťažké riadiť sa zdravou stravou. Niekedy si dovolíme mať rôzne typy návykov týkajúcich sa životného štýlu aj výživy, čo nám sťažuje dobrý pocit.

Ale prečo naše telo skutočne produkuje kyselinu močovú? Malo by sa pamätať na to, že telo spracúva potravinové výrobky, aby okrem iného tvorili kyselinu močovú, najmä v prípade spracovaných potravín, ančovičiek, konzervovaného mäsa, mäsa, pečene a dokonca aj sladkých nápojov, ako sú sýtené nápoje.

Na druhej strane, kyselina močová, ktorá sa vyskytuje v nadmernom množstve, môže kryštalizovať, čo vedie k niečomu ako kryštály v tele, ktoré sa potom uvoľňujú z obličiek do krvi a prechádzajú cez krvné cievy, čo spôsobuje zápal a bolesť spojenú s týmto javom.

Typickým príznakom vysokej hladiny kyseliny močovej je zápal palca na nohe, ako aj kĺbov rúk a kolien . Prežívanie sa môže javiť ako ľahká bolesť spojená so zápalom, ale zvyčajne sa jeho intenzita postupne zvyšuje.

Vždy sa riaďte pokynmi lekára a dodržiavajte dávkovanie a používanie liekov predpísaných v tomto prípade, ale schopnosť kontrolovať príjem potravy vám môže tiež pomôcť zmierniť príznaky a znížiť hladinu kyseliny močovej.

Tak prečo to nevyskúšať? Pridajte niektoré z nasledujúcich potravín do svojej každodennej stravy a skontrolujte účinky ich používania v priebehu času.

1. Artyčok

Artičok je pravdepodobne jednou z najlepších zeleniny, ktorá pomáha znižovať hladinu kyseliny močovej. Jeho tajomstvo spočíva v silnom diuretickom účinku, ktorý zároveň pomáha telu zbaviť sa toxínov a bráni zadržiavaniu tekutín.

Okrem toho, artičok obsahuje mnoho minerálov, vitamínov a antioxidantov. Táto zelenina je bohatá na vlákninu, bielkoviny a mastné kyseliny.

Ak chcete pripraviť artičoky a naplno využívať ich výhody, nielen znižovať kyselinu močovú, skúste ich variť a pripraviť chutnú polievku. Podávame s trochou olivového oleja a jablčného octu podľa chuti.

2. Cibuľa

Uistite sa, že vaša denná strava obsahuje veľké množstvo cibule. Táto zelenina bola po stáročia obľúbeným produktom našich predkov a pomáha liečiť a predchádzať mnohým chorobám.

 Cibuľa je vynikajúci produkt, ktorý vám umožňuje znížiť hladinu kyseliny močovej v krvi a navyše redukuje okolnosti, ktoré spôsobujú príznaky hyperglykémie. Táto zelenina tiež pomáha znižovať hladinu triglyceridov v krvi.

Nemáte koncept varenia cibule, aby ste mali maximálny úžitok z ich konzumácie? Je to jednoduché – vezmite dve stredné cibule, ošúpajte ich, nakrájajte na hranolky a celý varte.

Keď sa stanú priehľadnými, vyberte ich z tepla. Namočte vodu a odložte ju, budete ju môcť po ochladení po ochutení citrónovou šťavou vypiť. Skúste to vypiť celý deň.

3. Tekvica

Čo si myslíš o tekviciach? Sú nielen chutné, ale aj veľmi zdravé. Tekvica ponúka silné diuretické vlastnosti, ktoré vám môžu pomôcť znížiť hladiny kyseliny močovej v dôsledku zvýšenej produkcie moču . To znamená, že vaše telo sa dokáže účinnejšie zbaviť škodlivých toxínov.

Pokúste sa urobiť tekvicu rovnakým spôsobom ako v prípadoch opísaných vyššie pre iné výrobky. A nezabudnite na semená, ktoré sú pri pečení skvelé na občerstvenie a tiež na zníženie hladiny kyseliny močovej.

4. Zeler

Predpokladáme, že ste si neboli vedomí obrovských zdravotných výhod obyčajného zeleru. Táto chutná zelenina dokáže zázraky prakticky pre akúkoľvek stravu a vykonáva funkciu účinného čistenia krvi škodlivých látok, čo vám prirodzene tiež umožňuje dosiahnuť zníženie hladiny kyseliny močovej úplne prirodzeným spôsobom.

Zeler nielen čistí krv, ale môže pôsobiť aj ako účinný produkt na chudnutie . Ak chcete naplno využiť svoje cenné vlastnosti, jednoducho ho varte vo vode.

4. Mrkva

Mrkva je ďalším skvelým spojencom pre všetkých, ktorí sa snažia dosiahnuť zníženie hladiny kyseliny močovej.

Táto zelenina je ideálna pre takmer akýkoľvek druh jedla a medzi jej vlastnosti pre vaše telo patrí okrem iného eliminácia kryštálov vytvorených počas kryštalizácie kyseliny močovej, čo prirodzene znižuje jej hladinu.

Mrkvu môžete jesť vo forme prírodnej šťavy, na tento účel ich kombinujte s repou v odšťavovači alebo v mixéri.

Čo treba mať na pamäti:

Malo by sa tiež pamätať na to, že konzumácia zveriny, spracovaných výrobkov, sardel, sardiniek a iných morských plodov, ako aj pitie piva, zvýši produkciu kyseliny močovej.

Preto sa v dennej strave vyhýbajte vyššie uvedeným výrobkom a rýchlo pocítite pozitívny rozdiel, ktorý spôsobí hladina kyseliny močovej.

Vždy by ste sa mali riadiť pokynmi lekára, dodržiavať predpísaný liek a pridávať do diétnych výrobkov, ktoré majú pozitívny vplyv na vaše zdravie, ako sú čerešne a citrusové plody, ako napríklad grapefruit. Sú bohaté na vitamín C, extrémne hodnotnú zložku, ktorá výrazne znižuje hladinu kyseliny močovej.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>