Tieto kombinácie sa vám budú zdať divné, ale naozaj fungujú!

Dnes vám predstavíme niektoré zaujímavé použitia vodky. Vodku tvorí alkoholový destilát zriedený vodou v pomere 2: 3, čo nám dáva 40% alkoholu. Je potrebné pripomenúť, že vodka nesmie obsahovať menej ako 37,5% alkoholu. Alkohol je naopak dobrým rozpúšťadlom (v ňom rozpúšťa tuky) alebo dezinfekčným prostriedkom. To znamená, že vodku môžeme používať mnohými rôznymi spôsobmi, nielen na pitie 🙂

1. Topánky a vodka

Nie je prekvapujúce, že nohy sa potia, keď je teplo. To však spôsobuje, že topánky začnú nepríjemne cítiť. Na zabitie tohto zápachu stačí obyčajná vodka. Nalejte ju do malej fľaše s rozprašovačom. Potom rozprášite vnútro topánky a nechajte uschnúť.

2. Nálepky a vodka

Nemôžete odstrániť nálepky zo samolepiek alebo lepiacej pásky? použite vodku 🙂 Dajte trochu na špongiu a utrite povrch. Bude účinne riešiť zvyšky lepidla.

3. Škvrny

Máte problém so škvrnami na oblečení? Použite vodku. Stačí nasiaknuť znečistené miesto a utrieť ho. Potom opláchnite vodou.

4. Vôňa tabaku

Ak vaše ruky alebo materiál zapáchajú cigarety, môžete sa ich zbaviť vodkou. Vodka sa zmieša s vodou v pomere 1: 3. Nalejte do rozprašovacej fľaše a nastriekajte povrch materiálu alebo rúk. Keď sa vodka vstrebáva, zápach zmizne.

5. Vodka na čistenie kúpeľne

Ak chcete kúpeľňu dobre čistiť a dezinfikovať, môžete na tento účel použiť aj vodku. Je to jednoduché, najskôr nastriekajte správne miesta vodkou a po piatich minútach ich utrite navlhčenou utierkou.

6. Vodka a vošky

Máte problém s voškami? Vyskúšajte vodku 🙂 Jednoducho ju namočte vatovým tampónom a potom ju umyte.

ZDROJ:dompelenpomyslo.pl

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>