Tieto druhy čajov sú lepšie ako hodina v telocvični, tu je 8 najúčinnejších

Čaj je najviac konzumovaný nápoj po vode a je široko rozšírený po celom svete. Tento aromatický nápoj sa zvyčajne vyrába z listov Camellia sinensis, čo je druh vždyzelenej rastliny pochádzajúcej z Ázie. Konzumácia čaju je vo všeobecnosti spojená s mnohými zdravotnými výhodami vrátane prevencie poškodenia červených krviniek a zníženia rizika rôznych srdcových chorôb.

Niektoré štúdie spájajú pitie čaju so znížením hmotnosti a znížením tuku v bruchu. Zistilo sa, že určité druhy čaju sú pri dosahovaní tohto cieľa účinnejšie ako iné druhy.

8 najlepších čajov na podporu chudnutia a zníženie tuku na bruchu

1. Zelený čaj

Zelený čaj je jedným z najznámejších typov čajov a súvisí s rôznymi zdravotnými výhodami. Je to tiež jeden z najúčinnejších čajov, pokiaľ ide o chudnutie. Dôvodom je skutočnosť, že extrakt zo zeleného čaju je v katechínoch mimoriadne vysoký, čo sú prírodné antioxidanty, ktoré môžu zlepšiť váš metabolizmus a zvýšiť spaľovanie tukov, najmä v oblasti brucha.

Obsahuje tiež bioaktívne látky ako kofeín a EGCG, ktoré môžu mať výrazný vplyv na váš metabolizmus. Okrem toho látky v zelenom čaji zvyšujú hladiny hormónov, ktoré sú zodpovedné za spaľovanie tukov v našom systéme, a uvoľňujú viac tukov do krvného obehu a dodávajú ho ako energiu.

2. Puerh čaj

Unikátna forma čaju s názvom Puerh je pomenovaná podľa mesta Pu-erh v provincii Yunnan. Čaj Puerh patrí do čínskej rodiny čiernych čajov a fermentuje sa chemickou reakciou medzi prospešnými baktériami a primárnym čajom sušeným na slnku. Má upokojujúcu zemitú arómu, ktorá sa časom vyvíja a ľudia si ju zvyčajne užívajú po jedle. Čím dlhšie je uložená, tým je aróma silnejšia.

Uskutočnili sa štúdia na zvieratách aj na ľuďoch, ktoré preukázali, že čaj Puerh je schopný zvýšiť chudnutie. Čaj Puerh potláča syntézu mastných kyselín, ktorá potom takmer okamžite po jedle ovplyvňuje proces lipogenézy, ktorý premieňa tuk na energiu. To zabraňuje hromadeniu tuku a tiež zabraňuje nárastu hmotnosti. Ďalej sa zistilo že znižuje hladinu cukru v krvi a hladinu triglyceridov v krvi.

3. Čierny čaj

Čierny čaj je plný výživných látok, ktoré sa mierne líšia od výživných látok v zelených alebo bielych čajoch. Ale podobne ako zelený čaj a biely čaj súvisí so znížením hmotnosti. Čierny čaj je bohatý na antioxidanty nazývané flavonoidy alebo inak známe ako polyfenoly, ktoré sú spojené s mnohými zdravotnými výhodami ako je napríklad chudnutie. Ďalej, polyfenoly v čiernom čaji pomáhajú pri produkcii mastných kyselín s krátkym reťazcom v črevách, ktoré zvyšujú metabolizmus.

Podľa nedávnej štúdie má čierny čaj okrem zníženia telesnej hmotnosti aj hladinu cukru v krvi. Výskum zistil, že pitie kávy aj čaju vylučuje riziko cukrovky typu II. V skutočnosti konzumácia najmenej 3 šálok čaju alebo kávy denne môže znížiť riziko cukrovky typu II o 42%.

4. Oolong čaj

Čaj Oolong je tradičný typ čínskeho čaju, ktorý bol čiastočne oxidovaný. Často sa uvádza, že má ovocnú, voňavú vôňu a veľmi jedinečnú chuť. Tento čaj oolong môže podporovať chudnutie zlepšením procesu spaľovania tukov a zrýchlením metabolizmu. Polyfenoly v čaji oolong sú aspoň čiastočne zodpovedné za výhody pri chudnutí.

Niektoré z týchto polyfenolov pomáhajú zabrániť spomaleniu metabolizmu pri chudnutí, uľahčujú chudnutie a pomáhajú udržiavať tento úbytok hmotnosti. Čaj oolong je navyše bohatý na katechín a kofeín.Tieto dve látky spolu pomáhajú zvyšovať váš metabolizmus a množstvo tukov, ktoré spaľujete, a zároveň pomáhajú udržiavať chudú telesnú hmotu.

5. Biely čaj

Biely čaj sa veľmi jemne spracováva a starostlivo vyberá, kým je rastlina ešte mladá. Má veľmi výraznú chuť, ktorá sa líši od ostatných druhov čaju. Má jemnú, jemnú a ľahkú sladkú chuť. Výhody bieleho čaju boli v priebehu rokov dobre skúmané a siahajú od zlepšenia zdravia až po zabíjanie rakovinových buniek.

Biely čaj a zelený čaj majú rovnaké množstvo katechínov, ktoré prispievajú k rýchlemu a efektívnemu chudnutiu.

Biely čaj ďalej účinne inhibuje tvorbu nových tukových buniek, ktoré sú známe ako adipocyty. Pretože sa znižuje tvorba nových tukových buniek a znižuje sa aj prírastok na hmotnosti. Okrem toho stimuluje lipolýzu, proces spaľovania tukov v tele. Prebytočný tuk v tele sa efektívne spaľuje, čo vedie k chudnutiu.

6. Rooibos čaj

Čaj Rooibos je bylinný čaj vyrobený z listov a tenkých stoniek juhoafrickej huňatej rastliny nazývanej Aspalathus linearis. V priebehu rokov sa používa pre svoje mnohé zdravotné prínosy a vďaka najnovším zisteniam sa teraz používa pre svoje vlastnosti pri chudnutí. Je bohatá na antioxidanty ako aspalathín a nothofagín, ktoré sú zodpovedné za pomoc pri odstraňovaní škodlivých voľných kyslíkových radikálov, ktoré majú tendenciu poškodzovať DNA.

Okrem toho môžu tieto antioxidanty pomôcť vyrovnať hladinu cukru v krvi a zlepšiť inzulínovú rezistenciu. Je tiež sladká a má nízky obsah kalórií, čo môže byť skvelou náhradou za sladký nápoj; môže pomôcť udržať  hladinu glukózy v krvi pod kontrolou a zabrániť ostrým hrotom, ktoré môžu vyvolať príznaky hladu a pravdepodobne viesť k nižšej spotrebe kalórií.

7. Matcha čaj

Čaj Matcha, inak známy ako práškový čaj, sa získava rovnakou rastlinou ako zelený čaj. Ale matcha je veľmi silná, najmä pokiaľ ide o pomoc pri chudnutí a je účinnejšia ako zelený čaj, pretože sa spracováva inak. Čaj Matcha má výrazne nízky obsah kalórií – 1 gram obsahuje asi 3 kalórie.

Okrem toho, rovnako ako zelený čaj, čaj z matcha obsahuje tiež veľa antioxidantov, ako je epigalokatechín galát, ktoré môžu pomôcť pri vyplavovaní toxínov, posilňujú imunitný systém a znižujú zápal v našich systémoch. Zabraňuje tiež prírastku hmotnosti a urýchľuje chudnutie. Je zaujímavé, že matcha čaj bol nájdený tiež zvýšenie alebo urýchlenie poškodenú metabolizmus. Katechíny prítomné v čaji pomáhajú zlepšovať metabolizmus počas a po cvičení.

8. Škoricový čaj

Škorica je sladko voňajúce korenie, ktoré dodáva rôznym pokrmom na našich stoloch jemný ohrev a bohatosť. Škoricový čaj má prirodzene nízky obsah kalórií a môže vám pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi, čo vedie k spotrebovaniu menšieho množstva kalórií a prevencii prírastku hmotnosti. Pravidelná konzumácia škorice povzbudzuje správne fungovanie tráviaceho systému a môže ísť o novú zázračnú pilulku na chudnutie, najmä na tuk v brušnej oblasti.

Zmes škoricového prášku a medu môže zabrániť telu akumulovať tuk a urýchli váš metabolizmus. Má vysoký obsah látky nazývanej cinnamaldehyd, ktorá je zodpovedná za takmer všetky svoje zdravotné prínosy a obsahuje veľké množstvo vysoko účinných polyfenolových antioxidantov. Okrem toho má škorica v porovnaní s inými bylinami a korením bohatým na antioxidanty tretí najvyšší obsah antioxidantov. To naznačuje, že škoricu môžete použiť ako prírodný antioxidant, aby ste zabránili nežiadúcej oxidácii lipidov v potravinách.

Aké sú vaše návrhy týkajúce sa čajov, ktoré môžu pomôcť pri liečení metabolických problémov a zdravom chudnutí?

Neváhajte a podeľte sa o tento článok s ľuďmi vo vašom živote, ktorí by vás mohli zaujímať.

ZDROJ:brighdside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>