Tieto croissanty sú hotové za 20 minút a sú veľmi jednoduché. Nepotrebujete mlieko ani vajcia

Odporúčame pre začiatočníky v domácnosti, zaneprázdnené matky aby nasledovali tento jednoduchý recept pre croissanty. Cesto je výborné. V kulinárskej knihe nenájdete taký rýchly a ekonomický recept.

Naučte sa, ako pripraviť croissanty bez vajec alebo mlieka.

Vynikajúce croissanty

prísady:

  • 1 pohár teplej vody
  • 1 polievková lyžica cukru
  • 30 gramov droždia
  • štipka soli
  • pol šálky slnečnicového oleja
  • šálky múky
  • 1 pohár džemu

príprava

1. V teplej vode rozdrvte droždie, pridajte cukor a soľ. Múku vložte do samostatnej misky. Postupne pridajte napučané droždie, olej rozpustený v múke a vymieste cesto. Ak chcete cesto nechať na teplom mieste pol hodiny, ale vôbec nemusíte.

Cesto rozdeľte na tri časti, a rozvaľkajte na hrubú asi päť milimetrov. Narežte na osem priamych trojuholníkov. Múka nie je potrebná, cesto sa nelepí na ruky.

3. Zatlačte širšiu časť trojuholníka, vložte doň jednu čajovú lyžičku džemu, dobre zatlačte boky a zrólujte. Dajte na plech.

4. Potrite croissanty na pekáči olejom. Pečieme v predhriatej rúre 180 minút. Počkajte, kým budú zlaté.

5. Pripravený croissant posypte práškovým cukrom. Veľmi chutné.

Obsah môžete meniť podľa svojho vkusu. Jablká so škoricou, sladký džem, sezónne ovocie … všetko je perfektné. Tiež cesto je univerzálne, dobre sa hodí na akýkoľvek koláč.

ZDROJ:genius.ge

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>