Tieto bylinky môžete pestovať v pohári vody celý rok, bez jediného zrnka zeminy

Hydroponika je proces, pri ktorom sa rastliny pestujú vo vode vo vnútri bytu alebo domu. Mnohé väčšie skleníky používajú túto metódu vo svojich rozsiahlych prevádzkach, ale môžu byť použité aj v menšej miere doma! Mnoho bylín prekvitá pestovaním v interiéri pomocou tejto techniky – poskytuje vám čerstvé bylinky po celý rok, ktoré sú bohaté na chuť, farbu a živiny!

Máte záujem o to, ako to funguje? Nasleduj tieto kroky:

 1. Vezmite byliny podľa vlastného výberu (pozrite si nižšie uvedené návrhy) a natežte ich približne 6 palcov na dĺžku a odstráňte všetky listy zo spodných 4 palcov. Dolné listy môžu hniť, keď sú vo vode dlhšie.
 2. Naplňte sklenenú alebo veľkoobjemovú nádobu čerstvou vodou, či už dažďovou vodou alebo vodovodnou vodou. Nepoužívajte destilovanú vodu, pretože neobsahuje všetky základné minerály, ktoré sú potrebné na rast bylín. Uistite sa, že používate dostatočne veľký kontajner; tesné  kontajnery nebudú poskytovať potrebný priestor.
 3. Zmeňte vodu raz za týždeň, kým korene bylín začnú rásť. Po zakorení koreňov ju už nemusíte meniť tak často.
 4. Umiestnite pohár alebo sklo do oblasti, kde sa dostane veľa slnečného svetla, napríklad na okennú parapetu. Vaše bylinky budú musieť každý deň dostať aspoň šesť hodín slnečného svetla.
 5. Ako vaše bylinky rastú a vaše listy dosiahnu plnú veľkosť jednoducho odtrhnite list pre použitie, ale nechajte byliny vo vode. Orezanie listov povzbudí kmeň, aby vytvoril viac listov na vrchole. Jediné stonky môžu naďalej rásť a produkovať vám trvalé zásoby čerstvých bylín po celé mesiace!

Aké bylinky najjednoduchšie rastú v interiéri?

Tu sú rôzne byliny, ktoré môžete pestovať na vašej parapete.

 1. mäta pieporná
 2. tymián
 3. rozmarín
 4. bazalka
 5. mäta pieporná
 6. oregano
 7. šalvia
 8. stevia

Pri ďalšom varení vášho obľúbeného jedla si ho vychutnajte s čerstvými bylinkami z vlastnej bylinnej záhrady!

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>