Tento recept na cesnakovú polievku je 15-násobne účinnejší ako akékoľvek antibiotiká, bojuje s chrípkou, bežným chladnutím a sínusovou infekciou

Vedeli ste, že zázvorová cesnaková polievka je schopná bojovať s prechladnutím, chrípkou a dokonca s norovírusom? Je vyrobený z 50 strúčikov cesnaku, cibule, tymiánu a citrónu, čo je silná kombinácia, ktorá zabíja každý vírus, ktorý vstupuje do tela.

Čo robí cesnak tak účinným pri ničení vírusov, je účinnosť alicínu, jednej z jeho chemických zložiek. Prečítajte si viac informácií o tejto látke:

Cesnak 100 krát účinnejší ako antibiotiká

Podľa nedávneho zistenia z Washingtonskej štátnej univerzity je cesnak 100 krát účinnejší ako dve najobľúbenejšie antibiotiká na boj proti chorobám.

Keď je cesnak rozdrvený, všetko sa zmení na alicín, zlúčeninu, o ktorej sa zistilo, že znižuje hladinu cholesterolu a krvného tlaku, ako aj pomáha predchádzať vzniku krvných zrazenín. Cesnak tiež znižuje riziko zahradenia artérií, známe ako ateroskleróza. Zlúčeniny v banke zničia mnoho organizmov, ako sú vírusy a baktérie, ktoré sú zodpovedné za chrípku, nachladnutie a bolesť ucha. Je vedecky dokázané, že funguje proti hnačke a ďalším problémom s trávením. Nakoniec mnohé štúdie naznačujú, že cesnak je schopný zabrániť rozvoju rakoviny.

Podľa Helen Bond, konzultantka a hovorkyňa britskej dietetickej asociácie v Derbyshire, „Táto chemikália je už dlho známa svojimi antibakteriálnymi a protihubovými silami“.

„Preto ľudia predpokladajú, že posilní ich imunitný systém. Veľa ľudí jednoducho roztlačí cesnak, zmieša ho s olivovým olejom a rozloží ho na chlieb.

 

Cesnak ako medicína

Cesnak dlho používa medicínske účely starovekí Egypťania, ktorí ich používali na liečbu viac ako 22 ochorení. Starovekí Gréci ju tiež používali na nespočetné účely, od vyliečenia pľúc a krvných porúch až po odbremenenie hmyzu a liečenie lepry. Rimskí vojaci a námorníci dostali cesnak, aby zvýšili svoju vytrvalosť. V roku 1858 Louis Pasteur uviedol, že baktérie zomreli pri vystavení cesnaku. Od stredoveku sa cesnak široko používa na liečenie rán a prevenciu šírenia infekcií.

V poslednej dobe vedci zistili, že cesnak pomáha zostať výdatný a zničený mnohými rôznymi spôsobmi. Napríklad vedci na univerzite v Floride zistili, že príjem cesnaku zvyšuje počet T-buniek v krvnom obehu, ktoré sú rozhodujúce pre zvýšenie imunity a boj proti vírusom.

Farmakológ Kalifornskej univerzity zistil, že allicín, účinná zložka v cesnaku, pôsobí ako silný infekč-zabijak. Okrem toho tiež zlepšuje prietok krvi a pomáha pri liečbe vysokého cholesterolu a podobných kardiovaskulárnych problémov.

Minulý týždeň vydal Európsky vestník klinickej výživy austrálsku štúdiu, ktorá zistila, že konzumácia cesnaku pravidelne pomáha znižovať vysoký krvný tlak.

V roku 2007 zistili zubári v Brazílii, že gargling s cesnakovou vodou ničí baktérie, ktoré sú zodpovedné za zubný kaz a ochorenie ďasien.

 

Modifikovaná receptúra ​​cesnakovej polievky

zloženie:

 • 26 organických cesnakových strúčikov (nelúpaných)
 • 26 bielych cesnakových strúčikov
 • 2 lyžice olivového oleja
 • 2 lyžice organického masla
 • 3 1/2 šálky organického rastlinného vývaru
 • 1/2 šálky kokosového mlieka
 • 1 1/2 lyžice nakrájaného čerstvého tymianu
 • 2 1/4 šálky nakrájanej cibule
 • 1/2 šálky čerstvého zázvoru
 • 1/2 čajovej lyžičky kajenského prášku
 • 4 citrónové klinčeky

Inštrukcie:

 • Predhrejte rúru na 220 stupňov a vložte 26 strúčikov cesnaku do malej misky na pečenie. Posypeme morskou soľou, pridáme olivový olej a dáme do rúry a pečte asi 45 minút. Očistite zostávajúci cesnak a vložte ho do menšej misy.
 • Maslo roztopte na strednom ohni a pridajte tymian, cibuľu, zázvor a kajenský prášok. Varíme asi 6 minút a potom do hrnca pridáme pražený cesnak a 26 surových cesnakových strúčikov. Pred pridaním rastlinného vývaru ho zahrejte 3 minúty. Potom varíme asi 20 minút alebo kým nie je cesnak veľmi jemný. Zmixujte polievku v mixéri a potom ju vložte späť do hrnca. Pridajte kokosové mlieko a nechajte pár minút vrieť. Nakoniec pridajte soľ a korenie.
 • Stlačte šťavu z 1 strúčika do každej misy a podávajte!

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>