Tento produkt vyčistí a obnoví pečeň len za 3 dni. Bez piluliek môžete mať úplne zdravé telo

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele, preto zdravá pečeň je kľúčom k dobrému zdraviu a kvalite života.

Problémy s pečeňou môžu viesť k vážnym následkom a vážnym ochoreniam, ktoré niekedy dokonca končí smrteľným výsledkom.

Preto sme sa rozhodli povedať o veľmi jednoduchom a zároveň účinnom spôsobe čistenia pečene toxínov len za 3 dni.

 1. Všetko, čo musíte urobiť, je naliať 6 šálok vody do mixéra, vložte 3 citróny, 5 stoniek zo zeleru a nakrájanú petržlenovú vňať.
 2. Tento nápoj pite 3 krát denne po dobu 3 dní.
 3. Skúste v týchto dňoch, nejesť ťažké jedlo a pili veľa vody.

Po tomto trojdňovom kurze sa budete cítiť oveľa lepšie a dokonca sa zbavíte ďalších kilogramov.

Zeler – prínosy pre zdravie

Medzi užitočné vlastnosti zeleru nie je len schopnosť znížiť krvný tlak. Celer obsahuje najmenej osem typov zlúčenín, ktoré bojujú proti rakovine.

Zeler je rastlina rodu Umbelliferae, ako aj petržlen a fenikel. Môže dosiahnuť výšku 30-35 cm. Biely zeler sa pestuje v tieni, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. To vysvetľuje, prečo obsahuje menej chlorofylu ako iné príbuzné rastliny.

Chrumkavý zeler sa používa často na varenie, do polievkok alebo šalátov. V závislosti od odrody môže zeler chuť mierne slaná. Preto sa odporúča miešať šťavu z celej šťavy s ovocnými šťavami.

Výživové vlastnosti zeleru:

 • Zelerové listy sú bohaté na vitamín A, a stopky obsahuje veľa vitamín B1, B2, B6 a C, kyselinu listovú, vápnik, horčík, železo, fosfor, sodík, a esenciálne aminokyseliny.
 • Prírodný sodík obsiahnutý v zelere je veľmi zdravý, na rozdiel od stolovej soli. Dokonca aj ľudia citliví na soľ môžu konzumovať sodík zo zeleru bez obáv, že táto soľ zvýši tlak.
 • Hoci väčšina potravín stráca živiny pri tepelnom ošetrení, takmer všetky užitočné látky zo zeleru sú odolné voči vysokým teplotám.

Medzi užitočné akcie celej šťavy možno poznamenať:

 • tonický efekt – šťava zo zeleru je ideálnym tonikom napríklad pre športovcov a po výcviku nahrádza stratené elektrolyty a obnovuje metabolizmus vody a minerálov v tele.
 • prevencia onkológie – zeler je známy svojimi zlúčeninami, ktoré bojujú proti rakovine a zabraňujú vzniku nádorových buniek. Fenolové kyseliny v zložení celery blokujú účinok prostaglandínov, ktoré stimulujú rast nádorových buniek. Kumaríny pomáhajú predchádzať tvorbe voľných radikálov v bunkách postihnutých nádorom.
 • cholesterol – je dokázané, že zelerová šťava účinne znižuje celkovú hladinu cholesterolu a indikátory zlého cholesterolu (LDL)
 • rakovina hrubého čreva a rakovina žalúdka – fytochemikálie, kumaríny obsahujúce zeler, zabraňujú vzniku a vzniku rakoviny hrubého čreva a žalúdka.
 • zápcha – zeler má prirodzene laxatívny účinok a pomáha relaxovať napäté nervy.
 • zníženie telesnej teploty- ak je počasie horúce a suché, odporúčame používať pohár celej šťavy dvakrát až trikrát denne medzi jedlami. To pomôže normalizovať telesnú teplotu.
 • diuretikum – draslík a sodík v celej šťave regulujú hladinu tekutiny v tele, stimulujú produkciu moču a pomáhajú odstraňovať prebytočnú tekutinu.
 • zápal- zeler obsahuje ftalidy a polyacetylény, ktoré sú úžasné liekom na všetky druhy zápalov, a je tiež účinný u pacientov s reumatoidnou artritídou, osteoartritída, dna, astma a bronchitída
 • renálna funkcia – zeler podporuje normálnu funkciu obličiek, vylučuje telo toxínov a zabraňuje tvorbe obličkových kameňov.
 • zníženie krvného tlaku – denná konzumácia celej šťavy na jeden týždeň povedie k významnému poklesu krvného tlaku. Uvoľňuje svaly okolo tepien, dilatuje krvné cievy a obnovuje normálnu cirkuláciu. Ak chcete dosiahnuť takéto výsledky, šťava zeleru by mala byť konzumovaná jeden týždeň, urobiť trojtýždňovú prestávku a znova opakovať priebeh liečby.
 • obnovenie nervového systému – alkalické organické minerály celej šťavy majú upokojujúci účinok na nervový systém, takže zeler je považovaný za ideálny nápoj pre tých, ktorí trpia nespavosťou.
 • úbytok hmotnosti – odporúča sa používať zelerovú šťavu počas dňa. Takto výrazne znížite chuť a chuť na sladké a tučné jedlá.
 • močové kamene a žlčník – zeler šťava má nielen močopudné účinky, ale tiež pomáha odstrániť kamene zo žlčníka.
 • zníženie kyslosti – minerály tejto šťavy účinne vyvažujú pH krvi v tele a neutralizujú kyslosť.

Ako si vybrať zeler

Vyberte zelený zeler bohatý na chlorofyl. Uistite sa, že stonky a koreň sú pevné, nie mäkké. Celer uložte do chladničky, obalte ju plastovým vreckom alebo mierne navlhčenou handričkou. Nenechávajte príliš dlho pri izbovej teplote, inak by zeler zvedol. Ak sú listy zeleru vyblednuté, pokropte ich vodou a vložte do chladničky, aby sa obnovila sviežosť.

Pozor prosím!

Ak patríte do kategórie ľudí trpiacich nízkym krvným tlakom a alergiami, lepšie vyhnite sa spotrebe zeleru.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>