Tento čaj zabíja rakovinu hrubého čreva a podporuje rýchle chudnutie

Počuli ste niekedy o yerba mate čaji? Tento nápoj je nabitý vitamínmi a minerálmi, rovnako ako antioxidanty, ktoré zvyšujú imunitu. Niektoré z kľúčových výhod tohto čaju zahŕňajú schopnosť usmrtiť rakovinové bunky, podporiť chudnutie a znížiť hladinu cholesterolu.

Výhody Yerba Mate              

  1. Zabije bunky rakoviny hrubého čreva

Bolo vedecky dokázané, že prínosy yerba mate zahŕňajú schopnosť zabiť bunky rakoviny hrubého čreva. Podľa štúdie z roku 2011 Yerba mate tea leaves poskytovala protirakovinové a protizápalové vlastnosti. Táto štúdia tiež zistila, že prínosy yerba mate zahŕňajú schopnosť liečiť rakovinu hrubého čreva pomocou indukcie apoptózy.

  1. Stimuluje imunitný systém

Yerba mate výhody zahŕňajú schopnosť posilniť imunitný systém. Obsahuje saponíny a polyfenoly, ktoré pozitívne ovplyvňujú hladinu cholesterolu v krvi a zdravie kostí. Okrem toho fytochemikálie v listoch ponúkajú ochranu pred rôznymi chorobami.

  1. Podporuje zdravú stratu hmotnosti

Yerba mate výhody zahŕňajú schopnosť podporovať chudnutie. Kmeň a listy obsahujú saponíny, ktoré znižujú telesnú hmotnosť prirodzeným spôsobom. Podľa štúdie z roku 2014 spotreba yerba mate zvýšila účinnosť pri chudnutí. Obsah živín poskytuje vlastnosti proti obezite, ktoré znižujú pomer pasu k bedrám, percentuálny podiel telesného tuku a hmotnosť telesného tuku.

  1. Zvyšuje denný príjem živín

Yerba mate je nabitý vitamínmi C, E, B1, B2, B3 a B5, rovnako ako minerály ako selén, železo, horčík, zinok, fosfor, vápnik a mangán. Dodávaním tela s týmito živinami, výhody yerba mate zahŕňajú prirodzený rast živín.

  1. Znižuje hladinu cholesterolu

Podľa výskumu zverejneného v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry, spotreba yerba mate vyústila do nižších hladín LDL cholesterolu. Znížením hladín cholesterolu prináša aj výhody zníženia rizika kardiovaskulárnych ochorení.

Yerba Mate vs. Káva a zelený čaj

So skoro rovnakým obsahom kofeínu ako je káva a rovnaké chemické látky ako zelený čaj, yerba mate vám môže poskytnúť prirodzenú podporu ráno. Obsahuje tri stimulanty – kofeín, teobromín a teofylín, ktoré všetky zvyšujú energetickú hladinu bez toho, aby to vyvolalo nepríjemný účinok kávy. Yerba mate pomáha znižovať hladiny vysokého krvného tlaku, znižovať hladinu cholesterolu, znižovať cukrovku, posilňovať imunitu a bojovať proti obezite. Prínosy pre zdravie kávu zahŕňajú schopnosť predchádzať arterioskleróze a pomoc pri trávení, ale jej kyslosť môže prispieť k symptómom refluxu kyseliny.

ZDROJ.globalremedyhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>