Tento biely prášok vás vždy zachráni, má totiž fantastické vlastnosti a ako bonus – nezaťažuje prírodu

 Je neuveriteľné, na čo všetko sa dá využiť obyčajná sóda bikarbóna. Jedlá sóda má mnoho použití, a mnoho z nich môže byť užitočná pre vás. Jedlá sóda má veľký význam v dome, a to najmä, ak hľadáte viac prírodných alternatív pre upratovanie domu, než chemikáliám používaným v domácnosti. Tento článok vám len povie, niektoré zo spôsobov, ktoré môžete použiť na čistenie svojho domova pomocou sódy.

Prečo práve sóda?

Účinné sú tisíce receptov, ale tentoraz hovoríme o jedlej sóde, môžete ju použiť rôzne spôsoby, ako udržať váš dom čistý a nie vystavíte ho škodlivým látkam. Jedlá sóda – veľký spojenec pri neutralizácii a odstránení pachov takmer vo všetkých oblastiach a miestností svojho domova. Môže byť tiež použitý na odstránenie tukových alebo olejových škvŕn. Zmäkčuje vodu, ktorá vám umožní používať menšie množstvo pracieho prostriedku a čistí rôzne povrchy.

Takmer vždy, stačí pridať 1/4 šálky jedlej sódy na 1 liter vody. V niektorých prípadoch však budú potrebné presnejšie merania alebo proporcie. Aj pre účinnejšie čistenie bude potrebovať špongiu alebo kefu. Čistenie tohto prírodného lieku však nebude vyžadovať veľa úsilia. Ďalšie dobré správy – že vám záleží na životnom prostredí, nie je nalievanie toxických produktov do kanalizácie.

Jedlá sóda a ako ju použiť doma

Čistenie rúry:

Používame väčšinou drastické výrobky pre čistenie potrubia zo svojho domova, zvyčajne sú tak zlé, že ich budete musieť použiť v určitej dávke, v žiadnom prípade nie dýchať a nieto ešte jesť. Dobrým spôsobom, ako vyčistiť rúry, je nalievať sódu do skúmavky a pridať ocot. Nechajte aspoň 15 minút. V tejto chvíli uvidíte bubliny, ktoré vznikajú v dôsledku interakcie týchto dvoch prvkov. Potom opláchnite čistou horúcou vodou.

Hračky čistenie: 

Detské hračky sú vždy plné špiny a môžu obsahovať obrovské množstvo baktérií a vírusov. Aby sa vaše deti nevyhádzali po tom, ako s nimi hrajú, nie je nič lepšie, ako ponoriť ich do misy so 4 lyžicami sódy na pečenie v štvrtom litre vody. Nechajte ich tam celú noc a opláchnite teplou vodou ráno. Ak je sóda nalepená, môže byť lepšie použiť hubu alebo kefu.

Ako zmäkčovadlá tkanín: 

tie, ktoré kúpite v obchode, aby vaše oblečenie voňalo vytvárajú vrstvu oleja na vláknach pre kompenzáciu vplyvu práškového mydla alebo detergentu. Na umývanie ekologického výrobku a ako zmäkčovača použite misku sódu priamo do práčky. Majte na pamäti, že to nie je prací prostriedok na čistenie.

Odstraňovanie zápachu:

Jednou z charakteristík jedlá sóda, je to, že pomáha neutralizovať nepríjemné pachy organického pôvodu, ako sú napríklad vône zvierat, potravín alebo potu. Môžete ho použiť na odstránenie zápachu topánok, posteľnej bielizni, vankúšoch pre psa, v košíku mačky, v chladničke atď. Sóda však nebude mať žiadny vplyv na syntetické pachy, ako napríklad parfumy, tabak alebo osviežovače vzduchu.

Čistenie kobercov:

Veľkoryso dajte jedlú sódu na koberec, ktorý chcete vyčistiť, nechajte cez noc a ráno pvysávajte alebo pozametajte. To je skvelá možnosť, ako odstrániť zápach od psa alebo mačky, alebo škvrny z jedla alebo nápojov. Môžete tiež urobiť to isté s kobercom v aute.

Zbaví švábov:

Ak hmyz zbadáte vo vašej kuchyni alebo kúpeľni, budete musieť spraviť zmes jedlej sódy a cukru (1 polievková lyžica každej zložky alebo rovným dielom v akomkoľvek množstve) a umiestnite ho do kontajnera na miestach, kde sa ich chcete zbaviť.

Zachováva jedlo:

Dajte trochu sódy na nádoby alebo fľaše a nechajte ju v chladničke. Takže potraviny vydržia dlhšie.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>