Tekvicové palacinky bez vajec s indickým korením, tá chuť vás dostane

Tento recept na nízkokalorické tekvicové palacinky je dobrý, pretože je univerzálny a oveľa užitočnejší ako klasické. Toto jedlo je užitočné v tom, že obsahuje minimálne množstvo múky.

A je univerzálne, že sa dá pripraviť v úplne iných variantoch: solené, sladké, s korením a korením.

Varenie palaciniek je pomerne jednoduché, jediná vec – nejaký čas bude vyžadovať ich vyprážanie. Ak teda varenie pre veľkú rodinu, používajte súčasne dva smažidlá na vyprážanie. Navrhujeme variť nezvyčajnú solenú verziu tekvicových palaciniek bez vajec s indickými korením.

zloženie:
  • Tekvica lúpaná – 0,5 kg
  • Múka(alebo pšenica) – 1 pohár
  • Soľ – 0,5 lyžice lyžice
  • Korenie: curry, asafoetida – každý 0,5 čajových lyžičiek
  • Rastlinný olej (na vyprážanie)

Ako vyrobiť palacinky:

1. Tekvica by mala byť trená na malom strúhadle. Pridajte soľ a dobre premiešajte,  tekvica pustí trochu šťavy (ak vyrábate sladké palacinky, potom pridajte pol šálky cukru).
2. Pridajte 1 džbán múky a korenia na tekvicu. Vybrali sme cícer ako zdravšiu alternatívu k bielej pšeničnej múke (je bohatá na bielkoviny a neobsahuje glutén).

Korenie možno vybrať akékoľvek. Navrhujeme použiť suchfoetida a kari, pretože sa dobre hodia na tekvicu.

3. Homogénne cesto premiešajte. Nemá byť príliš tekuté, ale nemalo by byť príliš husté na vytvorenie palaciniek v panvici.

4. Keď je cesto pripravené, ohrievajte panvicu trochou oleja na malom ohni, aby sa ohriala rovnomerne.

5. Môžete začať vyprážať palacinky. Aby ste to urobili, vložte do misky asi 1 lyžicu cesta a vyrovnajte ju. Opakujte, kým sa panvica naplní, a niekoľko minút pečte do červenej farby.

Vaše tekvicové palacinky sú pripravené!

Môžu slúžiť tekvicové palacinky ako teplé alebo studené. Obloha môže byť čerstvá zelenina, jednoduchá obilnina, kyslá smotana alebo domáca majonéza.

ZDROJ:econet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>