Tekvica je schopná vyliečiť našu pečeň, má liečivé vlastnosti, ktoré sú pre náš organizmus veľmi cenné

Tekvicová sezóna (tak to nazývame) je teraz v plnom prúde. Je čas variť rôzne jedlá s touto slnečnou zeleninou! Pripravujeme, ale ani neuvažujte o tom, aká užitočná je. Všetko je cenné, od buničiny a šťavy až po semená. Tak prečo ju nepoužívať na liečivé účely?

Najmä tekvica cenná na čistenie a obnovu pečene. Dnes je to náš článok. Budeme hovoriť o tom, ako pripraviť nielen jedlo, ale skutočný liečebný nástroj na liečbu jedného z dôležitých orgánov nášho tela. Je tiež užitočná pre iné orgány a systémy.

Ako lieči pečeň tekvica

Tekvica je užitočná v akejkoľvek forme, ale je to surová tekvica, ktorá má skutočne liečivé vlastnosti. Ak pravidelne jete tekvicový šalát (dáme recept nižšie), môžete výrazne zlepšiť stav pečene.

Čistiaci tekvicový šalát pre pečeň

Metóda varenia je pomerne jednoduchá. Výhody takejto misy sú obrovské: okrem toho, že účinne čistí pečeň, obnovuje ju. To je dôležité, že?

Varenie :

Vezmite ľubovoľné množstvo surovej tekvice, napríklad jeden veľký kus. Odlúpnite ho a ostrúhajte ho na hrubom strúhadle. Potom pokropte s olivovým olejom podľa vkusu (môžete použiť iný rastlinný olej). Ak chcete, môžete pridať sušené ovocie, byliny a všetko, čo považujete za potrebné. Zmes sa mieša a nechá sa vylúhovať po dobu 5-10 minút. Potom môžete začať jedlo jesť.

Kedy máte taký šalát jesť?

Miska sa môže konzumovať po celý deň, ale predovšetkým to prinesie výhody, ak sa je ráno na prázdny žalúdok . Len tento šalát by mal byť čerstvo pripravený. Nespôsobí žiadne ťažkosti, pretože proces prípravy je veľmi jednoduchý. Áno, a preto, že trváte na nápravných opatreniach, potrebujete len pár minút.

Jednou z hlavných kontraindikácií je individuálna intolerancia. Existujú ľudia, ktorí netolerujú chuť surovej tekvice. Preto odporúčame v rúre upiecť tekvicu. Ona bude taktiež chutná a určite užitočná, má veľa vitamínov a glukózy.

Možno tvoji priatelia ani o tomto lieku nevedia. Preto im o nich dajte vedieť.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>