Táto zelenina je schopná opraviť všetko, čo sa stihlo pokaziť vo vašom tele! Mali, by sme ju začať jesť všetci ešte dnes

Repy sú mimoriadne zdravé, pretože majú silné liečebné vlastnosti a poskytujú úľavu v prípade rôznych ochorení.

Antokyaníny im poskytujú červenú farbu a majú silné protirakovinové vlastnosti.

Navyše repa obsahuje betaín, ktorý je prirodzeným protizápalovým činidlom, ktorý podporuje zdravie srdca, ako aj dôležité vitamíny a minerály vrátane vitamínov B1, B2, B12 a C, medi, horčíka, draslíka, železa, fosforu a jódu.

Repy zvyšujú prietok krvi, regulujú hladinu cholesterolu a podporujú zdravú funkciu pečene.

Repa bojuje proti anémii a detoxikuje telo. Tiež spomaľujú starnutie a chránia cievy. Sú bohaté na antioxidanty, celulózu a pektín, špeciálny druh vlákniny, ktorý zvyšuje trávenie. Tieto zdravé rastliny chránia pred ochorením pečene mastným ochorením pečene.

Repa tiež zvyšuje vytrvalosť, vytrvalosť a výkon počas tréningu, takže sú mimoriadne prospešné pre športovcov.

Repa môže byť jedená surová, šťavnatá, varená a pečená. Nemali by ste vyhadzovať listy, ale môžete ich variť, pretože sú bohaté na draslík (644 mg per ½ šálky).

Štúdie ukázali, že konzumácia potravín bohatých na draslík a odstránenie sodíka môže znížiť riziko srdcových ochorení a riziko mŕtvice o 21%.

Ak ste si užili tento článok alebo sa naučili niečo nové, nezabudnite to zdieľať s ostatnými, aby si aj ony mohli vychutnať túto informáciu.

ZDROJ:/organicplanner.info

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>