Táto zázračná masť pomáhá ľuďom už 90 rokov, je schopná vyčistiť a omladiť pokožku a zatočiť s mnohými kožnými problémami naraz

Višnevského balzam je považovaný silné antiseptikum a má tiež skvelé dezinfekčné účinky. Možno si túto mastičku pamätáte skôr z detstva, ale podľa nášho názoru je skvelá aj dnes, keď sa na ňu už trochu pozabudlo. Poďme si ju dnešným článkom znovu pripomenúť. Len pre informáciu, nájsť ju stále môžete v lekárňach.

Nestojí veľa a je to skutočný zázrak, pretože si poradí s mnohými kožnými problémami. V roku 1927 zmiešal doktor Višnevsij brezový decht, xeroform a ricínový olej, pričom vznikla unikátna mastička, resp. balzam, ktorý má mnoho užitočných vlastností. Brezový decht pomáha pri zlom prietoku krvi, xeroform má antiseptické účinky a ricínový olej pomáha látkam prenikať do pokožky.

Rôzne zápaly sa dajú za pomoci tejto mastičky celkom účinne rýchlo vyliečiť. Stačí, keď postihnuté miesto natrite mastičkou a obväzy gázou. Výsledky sú viditeľné už po jednom dni. Masť pomôže aj pri rôznych abscesoch a v lekárni Vám vždy poradí, či je lepšie masť, prípadne hypertonický roztok.

Ak máte problémy s akné, vyskúšajte si urobiť podobný obklad. Tvár a hlavne oblasť, kde je akné, natrite mastičkou a priložte si na ňu trochu gázy. Nechajte pôsobiť cez noc a pleť vyčistite pleťovou vodou. Nezabúdajte, že akné, hlavne to problematické, sa nikdy nevytláča. Vytláčaním stav pleti ešte zhoršujete, akné sa môže nepríjemne zaniesť a dokonca Vám môžu zostať aj jazvy.

Ak máte problém s podkožné vyrážkou, mastička Vám tiež dobre poslúži. Vždy je dobré mastičku aplikovať na dlhšiu dobu (napríklad počas noci). Nikdy nezabúdajte na vyčistenie pleti, aby ste vyrážky dezinfikovali a odstránili kožný maz, ktorý počas noci Vaša pleť prirodzene produkuje.

Cukrovkári sú zrejme dobre oboznámení s rizikami v podobe trofických vredov, ktoré sa časom môžu objaviť najmä na končatinách. Aj tu je táto mastička nápomocná. Dokáže stimulovať nervové zakončenia, pomôže pri lepšom vstrebávanie účinných látok a pokožka sa tiež regeneruje rýchlejšie.

Drobné a mierne popáleniny sa touto mastičkou ošetrujú už od nepamäti. Pokožka sa zahojí rýchlejšie, než keby ste ju nechali len tak. Masť sa v minulosti používala aj na ošetrovanie drobných zranení z vojny.

Nehovorím, že sa jedná o alternatívnu liečbu, ale niektorí z Vás na túto masť už možno pozabudli. Ak máte problémy kožného charakteru a nič Vám nepomáha, vyskúšajte túto masť, ktorá by mohla v beznádejných situáciách pomôcť. Verím však, že sa Vám zdravotné problémy budú vyhýbať.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>