Takto môžete urobiť džem z každého ovocia za 5 minút, nemusíte tráviť dlhú dobu pri sporáku

Niekedy sa tešíme na jar, aby sme si kúpili čerstvé ovocie, z ktorých môžeme vyrábať sladké marmelády. Z týchto lahôdok je každý koláč chutnejší. Veľmi obľúbený je jahoda, višne a zmiešané červené plody, ale na tom je veľa práce.

V dnešných dňoch už recepty od babičiek už nie sú v móde, pretože bohužiaľ nemáme čas na miešanie sladkého zázraku celé hodiny. V dnešnej receptúre vám ukážeme, ako urobiť džem z akéhokoľvek ovocia do 5 minút bez toho, aby ste museli variť celé hodiny a bez žiadnych konzervačných látkok.

zloženie:

  • 1 kg ovocia
  • 1 kg cukru
  • 4 lyžice citrónovej šťavy (nie je potrebné na kyslé plody)

pripraviť:

Umyte ovocie, ak robíte čerešne alebo višne, odstráňte semená. Vložte ju do misy a posypte cukrom a dajte do chladničky na jednu noc. Ráno jto položte na kachle a varíme, keď sa začne variť, pridáme citrónovú šťavu a varíme ďalších 5 minút. Nalejte do pohárov a dajte veko. Otočte fľaše hore dnom, zabaľte ich do teplej deky a nechajte ich niekoľko hodín, kým sa nevychladnú. Takto vzniknutý džem má dlhú trvácnosť. Vyššie uvedená dávka bude asi 1 liter.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>