Tajomstvo krásy orientálnych žien: pravidelne si robia túto masku, zlepšuje elasticitu a vzhľad pokožky

Existuje mnoho prírodných metód na zlepšenie našej krásy. Jedným z nich je kurkuma, ktorá sa v Ázii často používa v starostlivosti o krásu. U nás, aj keď ho používame hlavne ako korenie, je tiež čoraz obľúbenejšie používať ho týmto spôsobom.

Kurkuma je z Indie. Má veľa použití, nielen v kuchyni, ale aj pri zlepšovaní nášho zdravia, napríklad zlatého mlieka alebo starostlivosti o našu krásu. Funguje skvele ako prírodné farbivo. Môžeme ho použiť na vytvorenie domácej masky, ktorú začneme aplikovať okolo očí. Musíme si dať pozor, aby sme sa nedostali do očí. Vďaka nej bude naša pokožka vyzerať zdravšie a zbavíme sa kožných problémov. Tiež zmierni vrásky v rohoch očí a vyrovnáva zápaly a kožné škvrny okolo očí. Môžete tiež použiť na odstránenie tmavých kruhov pod očami.

prísady:

 • 2 čajové lyžičky medu
 • 1 čajová lyžička kurkumy
 • 1 čajová lyžička citrónovej šťavy
 • 3 polievkové lyžice obyčajného jogurtu

príprava:

Zmiešajte všetky ingrediencie a potom tenkú vrstvu masky tak, aby nespadla. Aplikujte okolo očí a dávajte pozor, aby ste ich nezasekli do očí. Masku držíme na oku 20 minút a potom ju dôkladne umyte. Koniec koncov, stojí za to použiť aj najbežnejší krém Nivea.

Aké ďalšie dobré účinky na zdravie má kurkuma?

 1. zabraňuje Alzheimerovej chorobe
 2. podporuje boj proti cukrovke
 3. zabraňuje artritíde
 4. podporuje tráviace procesy
 5. urýchľuje hojenie rán a poranení
 6. bráni rozvoju nádorov
 7. čistí pečeň
 8. zlepšuje náladu a pohodu
 9. posilňuje srdce

ZDROJ.dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>