TAJOMSTVO, AKO SA ZBAVIŤ BOLESTI CHRBTA, JE VO VAŠICH NOHÁCH. 5 CVIČENÍ, KTORÉ VŠETKO NAPRAVIA

Ľudia často zanedbávajú svoje nohy len preto, že si neuvedomujú ich dôležitosť a prínos pre celkové zdravie. Nohy sú však v skutočnosti najdôležitejšou pracovnou súčasťou všetkých vonkajších aspektov tela. Tým, že sú základom tela a udržiavajú ich zdravé, zostáva zdravie tela normálne!

Správna starostlivosť o nohy pomáha predchádzať bolestiam chrbta, bedier a kolien. Tento článok sa zameriava na ich dôležitosť a ponúka niekoľko rád, ako predchádzať bolestiam v týchto oblastiach a zmierňovať ich .

1. Lisy na nohy
Pred vykonaním akejkoľvek fyzickej aktivity musia byť nohy správne zahriate. Lisy na nohy sú skvelým spôsobom, ako zahriať nohy a podporiť relaxačný pohyb.

Musíte len pokrčiť kolená v stoji, dotknúť sa prstami podlahy a vydržať v tejto polohe tri sekundy. narovnajte sa a potom urobte sadu desiatich sérií trikrát denne.

2. Chôdza Chôdza
Chôdza je mimoriadne účinná pri posilňovaní svalov. Začnite tým, že budete stáť na špičkách a potom asi dvadsať sekúnd kráčate vpred. Odpočívajte pätnásť sekúnd a potom cvičenie opakujte päťkrát.

3. Kruhy členkov
Ohybnosť a pohyblivosť členkov sú prvoradé! Ak sú stuhnuté a majú obmedzený pohyb, môže to viesť k bolestiam svalov a kĺbov a bolestiam chrbta a kolien, pretože telo musí kompenzovať svoju slabosť.

Ak chcete vykonať toto cvičenie, musíte ležať chrbtom na podlahe a potom predĺžiť jednu nohu. Otočte členok v smere hodinových ručičiek, zostaňte v tejto polohe desiatky sekúnd a potom otočte ten istý dlhý členok proti smeru hodinových ručičiek. Vymeňte nohy a postup opakujte.

4. Odpor
Toto cvičenie sa zameriava na malé svaly chodidla, ktoré sa zvyčajne ťažko zapájajú. Posilnenie týchto drobných svalov pomáha udržiavať rovnováhu.

Sadnite si na zem s nohami rovno pred telom. Omotajte gumičku okolo stoličky a potom sa posúvajte dozadu, zatiaľ čo sedíte na podlahe, až kým nepocítite svalové napätie. Pokrčte nohu dozadu a podržte ju päť sekúnd. Urobte 10 opakovaní.

5. Ceruzky
Toto cvičenie je veľmi jednoduché a stačí na to ceruzka. Postavte sa pred ceruzku a uchopte ju prstami, zdvihnite ju zo zeme. Vydržte desať sekúnd, pustite ho a s každou nohou urobte päť opakovaní.

Tieto cvičenia vám zaberú asi pätnásť minút času. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ich budete robiť striedavo každé dva až tri dni .

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>