Štyri návyky, ktoré vám pomôžu žiť o desať rokov dlhšie

Ale dlhý život môže byť zábavný: presvedčili sme sa o tom Vladislava Bezrukova, akademika NAMSU, riaditeľa Gerontologického ústavu D. Chebotareva a Nadezhdu Kovalenka, zodpovedajúceho člena NASU, profesora, doktora biologických vied, Mikrobiologického ústavu a virológie Ukrajiny NAS.

Strava: +14 rokov

Chronický stres narúša centrálny nervový systém a reguluje funkcie celého organizmu. Odstráňte teda stály zdroj adrenalínu a naučte sa rovnomerne reagovať na akékoľvek nervové situácie.

Druh stresu je nielen nedostatok spánku, ale aj sen, ktorý nie je v súlade s biorytmami tela. Napríklad niekde od 20:00 do 01:00 sa intenzívne produkuje melatonín – hormón, ktorý reguluje fungovanie mozgu, imunitného, ​​endokrinného a kardiovaskulárneho systému, ktorý pôsobí ako antioxidant a spomaľuje starnutie buniek. Vyrába sa však pod podmienkou, že osoba nie je v tom čase v osvetlenej kancelárii alebo vo fitnescentre, ale v tme – čo sa dá dosiahnuť iba spaním v miestnosti so zavretými oknami. Samozrejme, pre moderného človeka, ktorý často jednoducho odchádza z práce po 20:00, je v tejto dobe ťažké ísť spať. Ak však chcete žiť dlhšie – hľadajte spôsoby, ako dodržať pravidlo ospalosti.

Pokiaľ ide o výživu, 75% stravy by mali byť rastlinné potraviny (zelenina, byliny, ovocie, cereálie z celých zŕn), 25% – bielkoviny vrátane mliečnych výrobkov (vrátane 200 ml kefíru alebo jogurtu, v ideálnom prípade varené). osobne alebo aspoň bez stabilizátorov a farbív v kompozícii). Kyslé mliečne výrobky zabezpečujú rovnováhu mikroflóry v črevách, a to je záruka, že všetky orgány fungujú hladko, imunita funguje bez chýb, jedlo sa úplne vstrebáva a v dôsledku toho nie je miesto pre choroby.

Strava by mala obsahovať menej priemyselne spracované potraviny, vyprážané potraviny, koláče a sladkosti, jedlo s komplexným kuchynským spracovaním. Železným pravidlom nie je prejedanie sa. Musíte jesť v 4 – 5 recepciách. Zaťaženie tráviacich orgánov bude potom rovnomernejšie, hladina glukózy v krvi bude stabilná, čo zabezpečí koordinovanú prácu mozgu a gastrointestinálneho traktu a predĺži životnosť.

Kyslík: + 6 rokov

Každý deň by vaše svaly mali fungovať. Ráno – cvičenie, cez deň až do večera – svižná chôdza (spolu – do 4 – 5 km), fitnes, tréning, tenis, plávanie, práca v prírode, zber lesných plodov a húb. Pre ľudí starších ako 50 rokov nie je fyzické cvičenie denne, ale 4 – 5 krát týždenne.

Vyvarujte sa nadmernej práce a nepreťažujte miestnosť – práca svalov (aj pri nabíjaní) by sa mala vykonávať na čerstvom vzduchu. Inak dôjde k prechodu na produkciu anoxickej energie a v tele sa objaví nadbytok kyseliny mliečnej, nedostatočne oxidovaných metabolických produktov. A človek sa stáva zraniteľným voči vírusom, baktériám, do istej miery sú narušené funkcie orgánov.

Práca duše a mysle: + 3 roky

V človeku je prirodzene potrebné hľadať zmysel života. Dokonalosť duše a vedomia pomáha pri hľadaní a stáva sa jeho dôsledkom. Nedostatok služieb pre rodinu, iní ľudia zbavujú radosti a nepridávajú roky.

Nechajte svoj mozog pracovať – ​​premýšľajte, čítajte, získajte nové zručnosti, skúsenosti, znalosti. To tiež predlžuje životnosť. Stav ostatných orgánov a systémov v skutočnosti priamo závisí od tónu mozgu.

Bez cigariet a alkoholu: + 5 rokov

90% cigaretového dymu sú oxid uhoľnatý, 10% – 4 000 toxických nečistôt a pár. To znamená, že pravidelné fajčenie je neustále otrava a starnú bunky.

Zneužívanie alkoholu narúša nervový systém a pečeň. Potom sa detoxikuje v neúplnom objeme a dochádza k chronickému otrave. Dávka alkoholu, ktorá má ničivý účinok, má svoju vlastnú. Znaky sú však časté: bolí hlava, vzniká slabina a zrútenie. Znížte dávku alkoholu alebo ich úplne opustite!

ZDROJ.womenshour.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>