Štúdie ukázali, že tieto orechy by sme mali zobkať každý deň

Pistácie sú pravdepodobne jednou z najpopulárnejších dostupných orechov. Vďaka neodolateľne hladkej textúre a mierne sladkej, ale slanej chuti je ľahké pochopiť, prečo. Dobrou správou je, že táto návyková snack, s mierou, je tiež dobrá pre vaše zdravie. Medzi výhody, ktoré prináša zdravie na báze pistácie, patrí udržiavanie zdravých hladín cholesterolu, podpora zdravia srdca a podpora zdravej sexuálnej funkcie. Okrem toho môžu pistácie podporovať zdravé sexuálne funkcie. Ďalšie informácie o výžive pistácií si môžete prečítať v nižšie uvedenom zozname.

Tu je 5 výhod pre zdravie pistácie

1. Cholesterol a zdravie srdca

Pistáciová výživa a cholesterol

Prínosy pre zdravie pistácie začínajú schopnosťou znižovať hladinu cholesterolu. Napríklad vedci študovali 28 dospelých, ktorých hladiny LDL cholesterolu boli vyššie, ako sa považuje za normálne, ale inak boli relatívne zdraví. Subjekty, ktoré konzumovali pistácie dvakrát denne, znížili svoje hladiny LDL na konci štúdie.

Výživa pistácie a prevencia srcových chorôb

Táto štúdia naznačuje, že zdravotné prínosy pistácie zahŕňajú zníženie hladiny cholesterolu. Pretože vysoký LDL je obrovským rizikovým faktorom pre ischemickú chorobu srdca, pridávanie potravín znižujúcich hladinu cholesterolu, ako sú napríklad pistácie, je tiež srdcom inteligentnou voľbou.

2. Kontrola hmotnosti

Keď hovoríme o inteligentných výberoch, pistácie sú vynikajúcou voľbou pre desiatu, keď sa snažíte dosiahnuť a udržať si zdravú váhu. Zdravé tuky, vláknina a bielkoviny z pistácie vám môžu pomôcť zostať medzi jedlami plné. Prínosy pre zdravie pistácie výrazne prevyšujú výhody balených potravín určených na diétu, ako sú hranolky alebo sušienky. Akákoľvek strava na dosiahnutie zdravej hmotnosti by mala zahŕňať veľa výživných potravín a výživa pistácie určite vyhovuje zákonu.

3. Zdravie očí

Prínosy pre zdravie pistácie zahŕňajú tiež ochranu očí. Je to kvôli luteínu a zeaxantínu, ktoré tieto orechy obsahujú. Tieto dve zložky, známe ako karotenoidy, sú jediné, ktoré sa nachádzajú v sietnici a očných šošovkách. Môžu pomôcť predchádzať makulárnej degenerácii spojenej s vekom, ako aj katarakte.

4. Sexuálne funkcie

Z dôvodu veľkého množstva arginínu patrí medzi výhody pre zdravie v oblasti pistácie aj schopnosť zlepšiť sexuálnu vitalitu. Napríklad v roku 2011 vedci skúmali vydatých mužov vo veku od 38 do 59 rokov, ktorí mali erektilnú dysfunkciu. Zistili, že títo muži videli zlepšenie ich stavu po začlenení pistácií do ich stravy.

5. Komplikácie z cukrovky

Prínosy pre zdravie pistácie zahŕňajú tiež liečenie komplikácií spojených s cukrovkou. Štúdia z roku 2015 skúmala účinky pistácií na profil lipidov / lipoproteínov, kontrolu hladiny cukru v krvi, markery zápalu a obeh dospelých s diabetom 2. typu. Zistili, že zatiaľ čo sa zdá, že pistácie nemajú vplyv na hladiny glukózy, majú pozitívny vplyv na cholesterol a triglyceridy.

Cukrovka vás vystavuje väčšiemu riziku srdcových chorôb a mozgovej príhody. Prínosy pre zdravie pistácie zahŕňajú však kontrolu týchto rizikových faktorov.

Uistite sa, že si môžete vychutnať výhody pistácie pre zdravie tým, že si ich dnes pridáte do svojho jedálnička! Obedujte ich medzi jedlami alebo ich posypte šalátmi alebo polievkami.

ZDROJ:davidwolfe.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>