Studené počasie nám klope na dvere. Neprehliadnite tento prírodný prostriedok na zmiernenie prechladnutia a nádchy

Sychravé a chladné počasie naozaj klope na dvere.

Ak trpíte nepretžitým nachladnutím a nechcete sa dopovať liekmi, môžete si vytvoriť vlastný prírodný liek doma, ktorý vám pomôže odstrániť hlieny a odblokuje váš nos a bude sa vám aj lepšie dýchať.

Pomôže vám otvoriť nosné dierky, aby ste mohli dýchať lepšie. Tiež pomáha otvoriť dutiny a znížiť zápaly. Tento domáci prírodný liek je zmes, ktorý obsahuje protizápalové a antioxidačné vlastnosti a posilňuje váš imunitný systém. Jabečný ocot pomáha odstrániť hlien a poraziť bežnú zimu. Citrón na druhej strane obsahuje veľké množstvo vitamínu C, podporuje imunitný systém a bojuje proti infekcii. Med má zase upokojujúce a liečebné vlastnosti, navyše pôsobí ako prostriedok na potlačenie kašľa.

Recepty obsahujú aj bylinky a koreniny ako kajanské korenie, zázvor, kurkumu a čierne korenie. Všetky tieto látky podporujú v týchto škaredých dňoch naše zdravie. Zázvor je vynikajúci pre upokojenie bolestí hrdla a ďalších príznakov prechladnutia a chrípky. Kurkuma obsahuje zlúčeniny, ktoré pomáhajú znížiť zápal a vyčistiť dýchacie cesty. Čierne korenie tiež pomáha uvoľniť hlien a vyčistiť upchatý nos.

ingrediencie:

  • jablčný ocot
  • med
  • citrónová šťava
  • zázvor
  • čierne korenie
  • kurkuma
  • kajenské korenie

postup:

1/4 šálky jablčného octu nalejeme do misky a pridáme 1/4 šálky vylisované citrónovej šťavy. Pridáme 2 polievkové lyžice medu, 1/2 lyžičky kajenského korenia, 1 lyžičku sušeného zázvoru, 1/2 lyžičky kurkumy a štipka čierneho korenia.
Zmiešajte všetky ingrediencie, aby došlo k dokonalému premiešaniu a cez sito zceďte do sklennej nádoby. Na niekoľko týždňov môže byť zmes uložená v chladničke.

Nie je vhodné pre deti mladšie 1 rok. Dospelí konzumovať 1-2 lyžičky denne. Deti maximálne 1 lyžičku. Vždy podľa potreby.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>