Studená voda alebo teplá voda: jedna z nich poškodzuje vaše zdravie, zistite ktorá

Všetci máme rutinu, keď vstávame ráno. Väčšinou začíname deň pohárom studenej vody alebo šálkou horúcej kávy. Ale dnes sme tu, aby sme Vám predstavili niektoré z výhod, ktoré má šálka teplej vody pre vaše zdravie. Áno, správne ste to prečítali. Šálka ​​teplej vody je to, čo potrebujete! 

Táto prax pitnej teplej vody ihneď po tom, ako vstanete, je to, čo potrebujete na začiatok svojho dňa, budete zdraví a plné energie!

Tu sú niektoré výhody, ktoré ponúka:

1. Zmierňuje bolesť

Teplá voda je zvlášť vhodná pre podráždené, opuchnuté alebo suché hrdlo. Zmierňuje opuch a dočasne zmierňuje bolesť.

Keď pocítite bolesť pri prehltnutí, uchopte pohár teplej vody!

2. Zlepšuje pohyby čriev

Teplá voda pomôže vášmu tráveniu kedykoľvek počas dňa. Je to tiež upokojujúce proti kŕčom. Zvláštna štúdia vykonaná v časopise Journal of Neurogastroenterology a Motility u skupiny pacientov, ktorí mali achaláziu (stav, v ktorom sa svaly v dolnej časti pažeráka nemôžu uvoľniť a namiesto toho zabraňujú prenikaniu potravy do žalúdka) pili teplú vodu, aby zistili, ako by reagovali.

Výsledky ukázali, že aj 58% z nich malo výrazné zlepšenie svojho stavu. Ak budete piť teplú vodu pred raňajkami, aktivujete hrubé črevo a vaše črevá sa začnú ľahšie pohybovať. Tiež budete lepšie požívať potraviny.

3. Zlepšuje obeh

Celý tok krvi, ako aj váš obehový systém sa zlepší pitím teplej vody. Keď je naše ľudské telo vystavené teplej teplote, prietok krvných buniek výrazne stúpa.

Potom sa znižuje späť na normálnu rýchlosť prietoku krvi a čím dlhšie je vystavená teplu, zvyšuje sa pomaly. Váš obeh sa zlepší, pretože vaše telo sa zahreje zvnútra.

4. Strata hmotnosti

Teplá voda je vynikajúca pre stratu hmotnosti.

Štúdia, ktorú vykonal Úrad pre prírodné vedy, biológiu a medicínu na skupine účastníkov nadváhy, ktorí boli poverení piť veľké množstvo teplej vody, získal fascinujúce výsledky po 8 týždňoch. Účastníci výrazne znížili svoju váhu, ale tiež zlepšili index telesnej hmotnosti a ich chuť do jedla!

Prečo je pitná studená voda pre vás zlá?

Možno budete chcieť chytiť pohár ľadovej studenej vody v lete. Cítite sa osviežujúco a ochladený. Ale keď pijete studenú vodu, vaše telo využíva energiu na zahriatie vody, aby ju mohlo použiť. Studená voda zužuje naše krvné cievy a tým znižuje hydratáciu a jej nasiakavosť. Studená voda tiež tuhne tuky v našom jedle, takže naše črevá musia pracovať viac, aby mohli tráviť jedlo.

Nadbytok hlienu v dýchacom systéme je to, čo spôsobuje objavovanie sa studenej vody. Potom sa vaše pľúca stanú preťaženými a stanú sa náchylnejšie na rôzne infekcie.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>